movehub.com

Hovorí sa, koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Portál MoveHub vytvoril mapy rôznych častí sveta, v ktorých zaznačili druhý jazyk danej krajiny. Výsledky ťa prekvapia a pomôžu ti v cestovaní a poznávaní daných miest.

Spoločnosť MoveHub, ktorá pomáha ľuďom presťahovať sa do rôznych kútov sveta, vytvorila tieto zaujímavé mapy odhaľujúce druhý jazyk jednotlivých krajín. Angličtina je v popredí, no namiesto španielčiny nasleduje francúzsky a ruský jazyk. Veľká Británia, Spojené štáty, Austrália a Kanada majú spoločne na prvom mieste angličtinu, no každá z nich má odlišnú druhú reč.

Dôkazom toho je príklad Kanady, kde sa dohovoríš aj francúzsky, vo Veľkej Británii zase poľsky a v Austrálii sa hovorí aj mandarínčinou, čiže čínskym nárečím z Pekingu.

Človek, ktorý ovláda druhý najbežnejší jazyk väčšiny Američanov a síce španielčinu, môže uvažovať o presťahovaní sa do krajín, kde sa hovorí anglicky. Aj napriek tomu, že v 44 krajinách sa učí angličtina ako druhý jazyk, nasledovné mapy poukazujú na to, že svet je stále rozmanitý. Mapy zobrazujú stopy po kolonizácii či imperializmu a to, ako sa tvarovali kultúrne identity týchto zemí.

Druhé jazyky vo svete

movehub.com

Európa

movehub.com

Severná Amerika

movehub.com

Južná Amerika

movehub.com

Stredná Amerika

movehub.com

Afrika

movehub.com

Ázia a stredný východ

movehub.com

Najviac populárny druhý jazyk

movehub.com

Pozri aj: Slepá mapa Slovenska: Jeden z najťažších kvízov o našej krajine, ktorý na 100% zvládne len málokto z vás

interez.sk (Aneta Schmögerová), thisisinsider.com, movehub.com
Príbehy
0
Komentovať (0)