Ilustračné foto: flickr.com (Lane Pearman)

V Poľsku zosadli tri tornáda. Poškodili 120 budov.

V Poľsku zažívajú najvážnejšiu situáciu za uplynulé roky. Tvoria sa supercelárne búrky, ktoré vyprodukovali už 3 tornáda. Škody sú väčšieho rozsahu.

Susedné Poľsko zasiahli extrémne silné búrky. Meteorológovia však naďalej varujú pred extrémnymi búrkami, ktoré môžu pokračovať až do neskorších večerných hodín. Búrky v susednom Poľsku vyprodukovali už 3 tornáda.

Tornáda zosadli pri mestečku Grodzisk Mazowiecki, pri Varšave, pri meste Kielce a najvážnejšie tornádo zosadlo pri obci Wojciechów, neďaleko mesta Lublin.

Toto tornádo má podľa predbežných správ silu F2 a spôsobilo väčšie materiálne škody.

Tornádo pri obci Wojciechów poškodilo okolo 120 budov z nich približne 40 rodinných domov. Energetici hlásia škody na elektrickom vedení v dôsledku čoho sú bez dodávok tisíce ľudí.

Šírka územia, ktoré poškodilo toto tornádo podľa predbežných vyhodnotení dosahuje 50 až 100 metrov a pás škôd sa tiahne na cca 1 kilometer.

V oblasti zasahujú záchranné zložky a do oblasti vyslala vláda armádu. Tá má zabezpečiť ľuďom teplo, strechu nad hlavou a pomáhať s odstraňovaním škôd. Na miesto vyrazil aj poľský premiér, ktorý už sľúbil vyčlenenie peňazí na pomoc postihnutým obyvateľom.

Obyvatelia povedali, že celá spúšť trvala zhruba 2 minúty. Našťastie si tornádo nevyžiadalo žiadne obete, no škody budú odstraňovať niekoľko dní.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )