Foto: Wikimedia Commons, Pixabay

Teóriu vzniesol jeden z bývalých zamestnancov spoločnosti SpaceX. Podľa neho by mal byť Musk tvorcom Bitcoinu.

Aktuálny kurz jedného Bitcoinu predstavuje 9366 eur, čo naozaj nie je málo. Elon Musk, ktorý je zakladateľom spoločností ako Tesla Motors a SpaceX má na svedomí aj vznik populárnej služby Paypal. To má byť jeden z dôvodov, pre ktoré by práve on mal byť tvorcom Bitcoin. Keďže vo svojej minulosti sa pohyboval aj v ekonomických kruhoch a má dokonalé zvládnuté programovanie C++, môže mať v online menách omnoho viac znalostí ako priznáva.

Bývalý zamestnanec Muskovej spoločnosti SpaceX, ktorej hlavná priorita je dostať ľudí na Mars, pred časom prišiel s tvrdením, že Musk by mohol byť tvorcom Bitcoinu. Ako dôkaz uviedol niekoľko zdanlivo súvisiacich náhôd, ktoré mali génia usvedčiť. „Pôvodný kód Bitcoinu z roku 2008 bol napísaný niekým, kto má perfektné znalosti v ekonomike a kryptografii,“ povedal ex-zamestnanec Sahil Gupta.

Elon má skúsenosti s ekonomikou a napísal kód pre softvér Zip2 a pre Paypal. Mimo toho je Elon skutočným vševedom a samoukom. Svoje vedomosti zdokonaľuje neustálym štúdiom a následne uplatňuje svoje nadobudnuté znalosti. To je spôsob, akým stavia rakety, akým vynašiel Hyperloop (koncept vysokorýchlostného transportného systému) a akým prípadne mohol vytvoriť Bitcoin,“ tvrdí Gupta.Včera však Musk uverejnil na Twitteri príspevok, v ktorom odmieta toto tvrdenie. „Nie je to pravda. Jeden priateľ mi niekoľko rokov posielal časť svojich bitcoinov, ale neviem, kde skončili.“ Musk tvrdí, že nevlastní ani jeden Bitcoin, a preto je nepravdepodobné, že by bol tvorcom tejto kryptomeny. Zakladateľ Bitocinu, ktorý vystupuje pod (pravdepodobne) pseudonymom Satoshi Nakamoto by malo totiž vlastniť až 10 miliónov bitcoinov, čo predstavuje 94 836 333 459 eur.

Pozri aj: Google vyvíja novú technológiu, ktorá dokáže rozpoznať, či vám niekto číta správy cez rameno

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)