Foto: Nasypanô

V Nových Zámkoch otvorili novú predajňu, v ktorej nakúpite bezobalové produkty.

Nasypanô je nový bezobalový obchodík, ktorý len prednedávnom otvoril svoje brány v Nových Zámkoch na ulici M. R. Štefánika. Pokiaľ vám záleží na osude tejto planéty, podobne ako zakladateľom zero waste predajne, návštevou tohto miesta určite nespravíte krok vedľa. V sortimente nechýbajú základné potraviny ako ryža, strukoviny, mak a cestoviny, ale aj dobroty od rôznych druhov orechov, müsli, čajov, olejov až po sušené ovocie.

Obchodík založila Petra Košťálová spoločne so svojimi deťmi Dominikom a Simonkou, ktorí prišli s nápadom na bezobalový obchodík. Spoločne sa nesnažia presadiť drsnú marektingovú myšlienku, no tak ako mnohí ďalší z nás, sa snažia z tohto sveta spraviť lepšie miesto.

V našom rozhovore sa dozviete:

  • Čo je to Nasypanô a ako vzniklo
  • Čo tu nakúpite
  • Odkiaľ pochádzajú produkty
  • Kde predajňu nájdete

Aká je myšlienka vášho obchodu a kedy vznikol nápad s jeho založením?

Nápad na otvorenie nášho obchodíku vznikol v podstate veľmi spontánne a prišiel prirodzene, nakoľko už dlhšie sledujeme problémy súvisiace s príliš veľkým množstvom odpadu okolo nás. Myslím si, že je keď je tu možnosť tento problém kúsok po kúsku riešiť, prečo do toho neísť a neskúsiť to.

Nasypanô

Prečo by mali ľudia nakupovať práve u vás?

Ako som už spomínala, našou víziou je snaha o minimalizovanie plastového odpadu a to je z veľkej časti možné práve v našom obchodíku, navyše v príjemnom prostredí. K tomu je náš tovar vo veľkej väčšine od malých predajcov. Nechceli sme ísť cestou veľkoobchodného odberu, nepríde nám to ako smer, ktorým sa chceme uberať.

Čo je možné u vás nakúpiť?

Máme základné potraviny ako ryža, strukoviny, mak a cestoviny, ale aj dobroty od rôznych druhov orechov, müsli, čajov, olejov až po sušené ovocie. Samozrejme, sme ešte len na začiatku a našu ponuku postupne rozširujeme o množstvo drogérie, ale aj nových zaujímavých potravín, napríklad čisto bezlepkové pečivo.

Nasypanô

Sú vaše produkty lokálne?

Väčšina potravín je od lokálnych pestovateľov zo Slovenska a Českej republiky, ale nájdete u nás aj produkty dovážané priamo z Talianska, ktoré sú tiež od malých talianskych dodávateľov, takže je tam kvalita veľmi vysoká.

Ako môže bezobalový obchodík zvíťaziť nad supermarketom?

Našou myšlienkou nie je nad niekym víťaziť alebo súperiť. Ide nám o to, aby mali ľudia možnosť vybrať si, akou cestou sa vyberú. A myslím si, že je ten trend jasný.

Ale pridanú hodnotu nášho obchodíku vnímame v tom, že tu máme vyslovene rodinné príjemné prostredie, ľudia sa u nás nemajú kam ponáhľať, majú možnosť si u nás sadnúť a vychutnať si maškrty, ktoré u nás nakúpia. Ďalšia super vec je detský kútik, kde sa tí najmenší môžu počas nákupu rodičov zabaviť. Postupne pripravujeme aj možnosť dať si u nás pravú taliansku kávu, ale to je v štádiu príprav.

Nasypanô

Aká je vaša vízia do budúcnosti?

Máme silnú víziu robiť z tohto sveta lepšie miesto. Miesto, v ktorom budú môcť žiť aj deti našich detí. Nejde o to bojovať a nasilu ľudí presviedčať, aby separovali a žili čo najviac bez plastov, to nemáme v moci. Je to v moci každého z nás a pokiaľ začneme každý od seba, má to zmysel. 

Čo sa týka vízie a budúcnosti obchodíku Nasypanô, chceli by sme prilákať stálych zákazníkov, ktorí nás budú ďalej odporúčať. Vtedy môžeme stále rozširovať sortiment a zväčšovať sa.

Nasypanô

Kde môžu ľudia váš obchod nájsť?

Náš obchodík sa nachádza v Nových Zámkoch na M. R. Štefánika 37. Príďte nás pozrieť, budeme sa tešiť. 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )