Foto: Instagram @Nusr_et / Profimedia

Marketingová sláva na sociálnych sieťach, zdá sa, mierne pominula.

Nusr-Et pred rokmi uchvátil internet aj spoločnosť svojím kulinárskym umením prípravy mäsa, ktoré dotváral ikonickým sypaním soli. Po rokoch má reštaurácie po celom svete a je z neho zámožná celebrita, no napriek tomu patrí jeho londýnska pobočka k tomu najhoršiemu, čo tamojšia gastronomická scéna ponúka. 

Salt Bae sa najprv stal tvárou internetu a sociálnych sietí, neskôr začal otvárať reštaurácie a dnes je z neho biznismen, ktorý cestuje naprieč kontinentmi a jeho majetok podľa Bio Overview dosahuje hodnotu až 68 miliónov eur.

Povesť ho nezachránila

K dnešnému dňu má Nusret Gökçe otvorených viac ako 20 pobočiek steakhouseov a reštaurácií zameraných na kvalitné mäsové pokrmy, pričom na zozname nechýbajú prestížne adresy ako Dubaj, Mykonos, Las Vegas, New York, Miami či Londýn.

A práve posledná menovaná pobočka je podľa uznávaného portálu TripAdvisor označovaná ako jedna z najhorších gastronomických prevádzok v hlavnom meste Spojeného kráľovstva. Podľa vyššie uvedenej aplikácie si londýnsky Nusr-Et na svoje konto pripísal doteraz 160 recenzií, z čoho cez 90 odoziev je v kategórií priemerné, zléotrasné.

Najčastejšie sa ľudia sťažujú na drzú obsluhu, veľmi vysoké ceny či problémy s kvalitou jedál, ktoré často ani zďaleka nedosahujú sľubovanú úroveň, dodáva LAD Bible.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nusr_et#Saltbae (@nusr_et)

„Nič z iného sveta. Príliš veľa soli, vyskúšal som lepšie mäso za nižšiu cenu. Ľudia sú čoraz smiešnejší a povrchnejší,“ píše jeden zákazník vo svojej recenzii.

Ďalší dodal: „Na takomto mieste by jedol iba blázon… alebo možno „influencer“. Toto je módny obchod s chlapíkom, ktorý jazdí medzi tými, ktorí ho radi sledujú, ako sa hrá s mäsom.“

Takto vyzerajú ceny

Na to, že Nusr-Et patrí k najhoršiemu 1 % hodnotených reštaurácií v Londýne a len 69 podnikov je na tom horšie, ceny sú vzhľadom na to vysoké. Za burger tam necháte približne 50 eur, pričom kvalitnejšie steaky a mäsá stoja od 300 eur a vyššie. Pozornosť lákajú aj steakom Tomahawk z Wagyu, ktorého cena je 540 eur za porciu.

Salt Bae ponúka tiež špeciality, medzi ktoré patria napríklad steaky obalené v zlate.