foto: Wikimedia

Prvý apríl je známy ako deň bláznov. Nechali ste sa oblbnúť aj vy?

Je jasné, že nie každý žart je vydarený. Občas môže byť príliš hrubý, pretože jeho autor neodhadne situáciu alebo svoj cieľ. Niečo podobné sa podarilo aj Elonovi Muskovi, ktorý to trochu prestrelil, keď svet „informoval“ o tom, že jeho spoločnosť Tesla skrachovala. V dôsledku tohto nevinného vtipu klesli akcie spoločnosti o 2,5%.

Sú však aj žarty, ktoré sú o čosi nevinnejšie a najmä nemajú za cieľ uraziť, ani sa nikoho dotknúť. Chytili sa ich každoročne aj slovenské médiá a výsledok stál skutočne za to.

Interez.sk

A nezaostávali sme ani my. Náš bývalý premiér vyhlásil, že na východe nič nie je. Informovali sme vás o tom, že je tu toho skutočne dosť, no aj o tom, že východniari si zakladajú nový štát. Samozrejme, že čosi také by bolo nereálne a naozaj len ťažko zrealizovateľné, no vtip priniesol aj svoje ovocie. Našim nevinným fórikom sme zaujali až 80-tisíc čitateľov a 9-tisíc z vás dokonca článok aj zdieľalo či „lajklo“. Za to vám ďakujeme, no pripomíname ešte raz. Inciatíva „Nič“ neexistuje a východ zostáva stále časťou Slovenska.

Wikimedia

Startitup.sk

Portál Startitup tiež nič nenechal na náhodu a chopil sa svojej šance. Správa, že naši policajti dostali novú Teslu Model S v plnej výbave taktiež, žiaľ, nie je pravdivá. Je však nutné uznať, že bola naozaj presvedčivá. Startitup oznámil aj to, že sa nejedná len tak o hocijaký model S, ale rovno o 100D, teda ten najsilnejší. Z 0 na 100 km/h len za 2,6 sekundy. Ako dlho však trvalo vám, kým ste pochopili, že ide len o žart?

startitup.sk

Fontech

Nie. Automat na unikátne zľavové kupóny vám Fontech Shop neposkytne. Spolu s novou kamennou predajňou neprichádzajú ani brutálne zľavy na smartfóny Samsung S9 či MacBooky. Fontech Shop sa špecializuje na špičkové produkty za skutočne nízke ceny, no automat na zľavy by bol už asi skutočne veľký prežitok. Napriek tomu išlo o veľmi dobrý vtip, ktorý však v mnohých fanúšikoch mohol prebudiť nemalé sklamanie.

Fontech

EMEFKA

Je pravda, že EMEFKA 1. apríla oslávila prvé narodeniny svojho webu, ktorý do minulého roka fungoval iba ako facebooková stránka. Projekt sa však rozšíril a dostal nový, ešte kvalitnejší rozmer. Práve dátum 1. apríl je pre obsah EMEFKA skutočne trefným obdobím, kedy spustiť svoj web. A k príležitosti prvých narodenín musel prísť aj poriadny vtip. Je nám ľúto, ale Sajfa nie je zakladateľom tohto zábavného portálu.

Regionálny portál z Banskej Bystrice

Portál BBonline.sk informoval 1. apríla o dvoch študentoch Univerzity Mateja Bela, ktorí vytvorili novú kryptomenu. Tá sa podľa banskobystrického portálu dá ťažiť prostredníctvom mobilných telefónov a za necelé dva týždne sa jej podarilo prekonať hodnotu bitcoinu. Šancu máte vraj rovnakú s novým iPhonom ako aj s Nokiou 3310. Sklamanie prichádza až vo chvíli, keď zistíte, že investovať do nej môžete na stránke „www.dnesnezbohatnesleboje.prvyapril“. To však nič nemení na veci, že ide o veľmi originálny a aktuálny žart.

Pixabay

Cestujemelacno.sk

Wizz Air skutočne poskytuje lacné letenky. Veľmi lacné a veľmi výhodné. Za 1 euro si však z Bratislavy do Viedne nezaletíte. Wizz Air je jedna z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa leteckých spoločností v Európe s hlavným sídlom v Maďarsku. Najmä preto im musí byť viac než dobre známe, aká vzdialenosť delí Bratislavu a Viedeň a preto by bolo absolútne nereálne, aby ste sa tadiaľto preleteli s klasickou dopravnou linkou.

(c) interez.sk

Noizz.sk

Noizz prišiel takisto s originálnym vtipom, ktorý sa odvoláva na aktuálne dianie. Jeho uveriteľnosť sa však pohybuje na veľmi tenkej hranici, keďže šanca, že by sa Zuckenberg vzdal Facebooku je rovnako nízka, ako že vás počas kúpania na Balatone uhryzne žralok. Takže opäť raz veľké tučné NIE. Facebook nekončí. Táto sociálna sieť však v poslednej dobe čelí obrovskej kritike kvôli úniku súkromných informácii a mnohým ďalším podobným kauzám. Jej popularita však aj napriek tomu neklesá. Dobrý ťah, Noizz.

Mark Zuckerberg

Sketcher.sk

Kúpili by ste si Sketcher v pressovej forme? Ak je vaša odpoveď áno, patríte k množstvu ďalších sklamaných fanúšikov, ktorý portálu naleteli na túto lesť. Svoje obľúbené novinky zo sveta dizajnu a diania v oblasti marketingu však nájdete aj naďalej na pôvodnom mieste. Napriek tomu, že samozrejme išlo iba o prvoaprílový žart, Sketcher v pressovej forme vôbec neznie ako zlý nápad. Žiaľ, v stánku si ho stále nezakúpite.

reading recipe - Credit to https://homethods.com/

Festival Colours

Obľúbený festival Colours of Ostrava sa tiež zapojil do prvoaprílového ošiaľu a tiež využil tento deň naplno. V dnešnej dobe si len málokto dokáže predstaviť svoj život bez smartfónu. Tobôž nie účasť na takjeto akcii bez toho, aby si ju mohol zdokumentovať a všetko poctivo zavesiť na Instagram či Facebook. A práve v tento deň festival prehlásil, že v roku 2018 bude „phone free festival“. Urgentnosť používania smartfónov si však organizátori uvedomujú a tak sa samozrejme nič podobné diať nebude. Ak však svoj telefón necháte doma, určite si takúto akciu užijete o čosi viac.

What's in my bag?

 

Polícia SR

Odkedy Polícia Slovenskej Republiky spopularizovala svoju činnosť na Facebooku zisťujeme, že naše autority majú skutočne zmysel pre humor. To treba predsa využiť aj na 1. apríla, ktorý je dňom bláznov. Nuž a čo je väčšia absurdita a viac bláznivé, ako radarom merať rýchlosť lietadiel? Zrejme už len pokutovanie pilotov za to, že sa predbiehali so stíhačkami v protismere.

Meranie rýchlosti lietadiel

POLÍCIA VYŠLA V ÚSTRETY CESTUJÚCIM: BUDE MERAŤ MAXIMÁLNU POVOLENÚ RÝCHLOSŤ LIETADIEL NA ZEMIDnešným dňom vstupuje do platnosti novela nariadenia o leteckej premávke, podľa ktorej je polícia od 1. apríla 2018 oprávnená merať maximálnu povolenú rýchlosť lietadiel. Polícia má podľa vykonávacieho predpisu Leteckého úradu toto oprávnenie na zemi, teda len do momentu pokiaľ sa lietadlo neodlepí od zeme. Polícia preto dnešným dňom začala merať rýchlosť všetkých lietadiel na území Slovenska ako pri vzlete, tak aj pri pristávaní a pohybu na dráhe. Vyšli sme tak v ústrety opakovaným sťažnostiam pasažierov pri leteckej preprave.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Sonntag, 1. April 2018

Všetci máme zmysel pre humor a nezáleží od nášho povolania. Dôležité je dbať na to, že sme všetci ľudia a svoje ľudské vlastnosti si v sebe zachovávame v akomkoľvek povolaní a v akejkoľvek pozícii. Ak sa vás preto na 1. apríla niekto skutočne dotkol, skúste sa nad to povzniesť. Alebo mu to poriadne oplaťte, máte predsa rok na premyslenie.

Pozri aj: Elon Musk si na 1. apríla na Twitteri vystrelil zo svojej spoločnosti. Nevinný fórik ho stál milióny

Uložiť článok

Najnovšie články