Foto: Pexels

Cieľom spoločnosti je uprednostniť zdroje v oblastiach s najväčšou šancou na úspech.

Prepúšťanie, zníženie počtu podporovaných produktov a integrácia dôveryhodnej umelej inteligencie (AI) do webového prehliadača Firefox. To všetko čaká spoločnosť Mozilla. Cieľom je pritom uprednostniť zdroje v oblastiach s najväčšou šancou na úspech, ako napríklad Firefox Mobile. Spoločnosť o tom informovala na svojom blogu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vážne zmeny

Ako uvádza portál Fontech, Mozilla plánuje zrušenie niektorých svojich projektov, kam patrí napríklad platforma sociálnych médií mozilla.social, založená v Mastodone, 3D virtuálne svety Hubs, alebo produkty pre bezpečnosť a ochranu súkromia pre spotrebiteľov. Dôvodom má byť nedostatočný dopyt.

Podľa informácií webu Thurrott sa chce spoločnosť zamerať viac na umelú inteligenciu a reagovať tým na zmeny v priemyselnom prostredí. „Znižujeme investície do niektorých produktov, aby sme sa zamerali na oblasti, o ktorých si myslíme, že majú najväčšiu šancu na úspech,“ vysvetľuje Mozilla. „Máme v úmysle znovu uprednostniť zdroje pred produktmi, kde je významná príležitosť rásť a vytvoriť lepší model pre toto odvetvie.“

Zapojiť sa plánuje do ekosystému Mastodon, avšak s oveľa menším tímom. Mozilla zruší 60 pracovných miest, a to predovšetkým vo vývoji produktov, čo je asi 5 percent celkovej pracovnej sily.

Foto: unsplash

Zameranie na umelú inteligenciu

Velikán vidí budúcnosť v AI, čím sa prispôsobuje zvyšku odvetvia osobných technológií. „V roku 2023 začala generatívna AI rapídne meniť oblasť priemyslu. Mozilla sa chopila príležitosti priniesť do Firefoxu dôveryhodnú umelú inteligenciu,“ vysvetľuje blog.

Spoločnosť ďalej dodáva, že do aktuálnych zmien plánuje spojiť tímy Pocket, Content a AI/ML podporujúce obsah Firefox. Cieľom má byť vytvorenie startupu a komunity zameranej na vytvorenie nezávislého, dôveryhodného a v neposlednom rade aj otvoreného ekosystému. Mozilla na vybudovanie Mozilla.ai vyčlenila 30 miliónov dolárov.

Uložiť článok

Najnovšie články