Foto: Isle of Rona

Ostrov Rona sa nachádza na severe Škótska.

Máte dosť mestského ruchu a vysokých výdavkov na život? Ak ste milovníkmi prírody a nevadí vám ostrejší vzduch, ponuka práce zo škótskeho ostrova bude možno práve pre vás tým ideálnym riešením. Výhodou je, že prihlásiť sa môže úplne každý, píše LAD Bible.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ostrovy často predstavujú zaujímavý príbeh a poskytujú rôzne možnosti. Jedným z nich je napríklad ostrov lásky v Chorvátsku, na ktorom oslavuje narodeniny aj Beyoncé. V súčasnosti je však v pozornosti médií aj ostrov Rona na severe Škótska.

Foto: Isle of Rona

Malý ostrovný útvar s celkovou rozlohou 9,3 kilometrov štvorcových sa nachádza na samom severe Škótska, pričom sa naň nedá dostať iným spôsobom, ako loďou. Toto zázračné miesto, na ktorom nechýba pravé ostrovné počasie, ale aj magické západy slnka či pozorovanie divokej zvery, teraz zháňa dvoch ľudí, ktorí sa mu oddajú na plný úväzok.

Starostlivosť o zvieratá je súčasťou

Podľa LAD Bible sa na Ronu (Isle of Rona) hľadá pár, ktorý sa dokáže postarať o všetko, čo ostrov v tejto chvíli ponúka. Za bližšie neurčený plat, no s ponukou ubytovania a veľkého pokoja, zháňajú človeka na spravovanie turistických chatiek, ktoré sú počas roka často zarezervované aj na niekoľko mesiacov dopredu.

Foto: Isle of Rona

Druhý potenciálny zamestnanec by sa mal postarať o domáce práce, opravy a tiež dohľad nad stádom približne 180 jeleňov, ktoré sa po ostrova pohybujú. Navyše, obaja noví členovia na ostrove by mali byť fanúšikmi obnoviteľných zdrojov, ako solárne panely, generátory a podobne, keďže daná lokalita je bez elektriny.

Teplo vám tam nebude

Isle of Rona bude ideálnym ostrovom aj pre tých ľudí, ktorým sú letné horúčavy nepríjemné. Na mieste obklopenom morskými vlnami a útesmi sa počas letných mesiacov drží teplota na priemere 12 až 14 stupňov Celzia.

Foto: Isle of Rona

V prípade záujmu o túto pracovnú pozíciu nájdete viac informácií vrátane aplikačného formulára na webstránke Hijobs. Tak čo, idete do toho?

Najnovšie články