Foto: Knight Frank Real Estate

Pri dnešných cenách nehnuteľností ide o veľmi zaujímavú investíciu.

Trh s nehnuteľnosťami je cenovo vo viacerých štátoch na historickom maxime. Aktuálne riešia problémy aj v Spojenom kráľovstve, no vďaka nečakanej ponuke prišiel pre viacerých záblesk nádeje. Realitná kancelária totiž ponúka na predaj vlastný ostrov s budovou majáku. 

Zohnať si v dnešnej dobe bývanie snov je kvôli vysokým cenám náročné. Zo Spojeného kráľovstva však prišla ponuka, nad ktorou s určitosťou ihneď premýšľalo množstvo ľudí. Možnosť kúpiť si vlastný ostrov s budovami a prístavom potešil určite aj tých, ktorí vyhľadávajú pobyt mimo mestského ruchu.

Foto: Knight Frank Real Estate

Ostrov Pladda sa nachádza v Škótsku, približne 750 kilometrov severne od Londýna, čo podľa LAD Bible predstavuje asi 9 hodín cesty autom. Na spomínanom ostrove je viacero budov vrátane majáku, ktorý celému komplexu dodáva špeciálny nádych.

Veľká rozloha a priestor na čokoľvek

Pozemok má rozlohu 28 akrov a jeho nebytovou súčasťou je malý prístav, vďaka ktorému máte jednoduchý prístup na pevninu, ktorá je vzdialená len pár stoviek metrov. Okrem toho, na váš ostrov sa môžete dostať aj helikoptérou, keďže na zväčša rovinatom pozemku je vyhradený aj priestor na heliport.

Foto: Knight Frank Real Estate

Čo sa týka obývateľnej časti, čaká vás 6 spální, 2 kúpeľne, izby pre hostí, priestranná kuchyňa a príjemná vonkajšia terasa. Cena tohto komplexu so všetkým spomenutým činí podľa realitnej kancelárie Knight Frank 417-tisíc eur.

Je tam jedna komplikácia

Jedinou, aj keď finančne náročnejšou, komplikáciou je stav budov a interiéru. Obsluha majáku odišla z tohto miesta ešte pred rokmi a odvtedy to tam nikto neobýval ani nerenovoval. Ak však nemáte vysoké nároky, drobné úpravy to určite vyriešia.

Foto: Knight Frank Real Estate

Okrem krásnych prírodných scenérií a romantických výhľadov si na Pladde užijete aj pozorovanie vzácneho vtáctva, ktoré nad územím ostrova migruje každý rok. Tak čo, idete do toho?

Najnovšie články