Ilustračná foto: Unsplash

Ďalšia novinka v užívateľskom rozhraní Netflixu.

Streamovacia služba Netflix chce byť pre všetkých svojich predplatiteľov čo najjednoduchšia na ovládanie. A, samozrejme, snaží sa najmä zvyšovať sledovanosť svojho ponúkaného obsahu, a preto po polroku testovania na dvoch trhoch, pridal Netflix do užívateľského rozhrania užitočnú funkciu.

Prehľadávanie obsahu na streamovanie v obľúbenej službe Netflix je odteraz ešte jednoduchšie. Hľadať v kvante filmov a seriálov niektorý, ktorý by vás mohol zaujať, môže byť niekedy ťažké a Netflix sa to snaží svojim užívateľom čo najviac uľahčiť. Informuje o tom na svojom blogu.

Aj preto pridal novú funkciu – výber TOP10 toho najsledovanejšieho na Netflixe v jednotlivých krajinách. Vďaka tomu sa dozviete, čo ostatní predplatitelia na Slovensku sledujú najviac a čo by sa teda mohlo páčiť aj vám.

Foto: Netflix (Interez printscreen)

Dôležité je ale podotknúť, že algoritmus odporúčaného obsahu sa riadi aj podľa toho, aké preferencie ste pri registrácii svojho účtu uviedli. Pokiaľ ste teda fanúšikmi skôr romantického obsahu, hororové filmy či seriály sa vám v odporúčaných neobjavia.

Netflix funkciu odporúčania najskôr polroka testoval v Mexiku a Veľkej Británii. Keďže sa ukázalo, že bola medzi užívateľmi populárna, rozhodol sa gigant spustiť ju na všetkých trhoch, na ktorých pôsobí, vrátane Slovenska a Česka.

Foto: Netflix (Interez printscreen)

Novinka je od tohto týždňa dostupná aj pre slovenských predplatiteľov. Výber nájdete v samostatnej sekcii s vlastnou grafikou. Zároveň všetky odporúčané filmy a seriály, ktoré sa do výberu TOP10 dostanú, tiež získajú aj označenie na náhľadovom obrázku pri prezeraní iných kategórií.

Uložiť článok

Najnovšie články