Bol to napínavý súboj plný emócií.

Boli to nervy až do konca. Naši chlapci majú za sebou prvý zápas šampionátu v Česku. Svoj boj v základnej skupine B odohrali proti Nemecku.

Nemecká strana bola psychicky posilnená štyrmi výhrami nad Slovenskom v rade. K postupu do štvrťfinále sme to pri zápase s nimi nedotiahli ani počas šampionátu na Slovensku v roku 2019.

Napínavý súboj plný emócií

Kým prvá tretina bola vyrovnaná, v druhej dvadsaťminútovke sme na chvíľu stratili paru a v našej bránke skončili dva góly. Tú sme však opäť našli po 36. minúte, kedy sme v krátkom čase dokázali streliť dva góly a skóre vyrovnať. Nemci však nečakane zvýšili skóre.

Tretia tretina sa opäť niesla v napätom duchu, naši chlapci od prvej minúty podávali výborný výkon a svojich súperov vytrápili. Tribúnou sa po celý čas niesol známy pokrik „My chceme gól!“

V 44. minúte však Nemecko zvýšilo náskok o druhý gól.

Slovensko odohralo jednu presilovú hru, ktorú využil Marek Hrivík, strelil svoj druhý gól a na niekoľko sekúnd zvýšil na 4:3. Nemecká strana si však vypýtala trénerskú výzvu. Rozhodcovia po preskúmaní záznamu gól neuznali.

Po neúspešnom pokuse o skórovanie sa pred nemeckým gólmanom strhla šarvátka, ktorá Pospíšilovi strhla prilbu z hlavy. Napokon si trestné minúty odsedeli Pospíšil a Slafkovský, spolu s nimi aj nemecký hráč.

Po ďalších napätých minútach padol gól z hokejky Libora Hudáčka a tentoraz skutočne zmenil skóre na 4:3. Zaznamenal tak deviaty gól na majstrovstvách sveta v hokeji. Asistenciu si pripísali mladý talent Juraj Slafkovský a Marek Hrivík.

Krátko nato však Nemci opäť zvýšili náskok o dva góly.

Slovensko dve minúty pred koncom prvého zápasu hralo bez brankára, napokon však dostalo gól do prázdnej. Pár sekúnd pred koncom svoj prvý gól na šampionáte strelil Matúš Sukeľ. Nemci nad našimi chlapcami vyhrali 6:4.

Po odznení sirény sa pred súperovou bránkou strhla ďalšia bitka.

Za najlepšieho hráča slovenského tímu bol vyhlásený Juraj Slafkovský.

Body za góly si v našom tíme pripísali Marek Hrivík, Martin Fehérváry, Libor Hudáček a Matúš Sukeľ.

Asistenciu majú na svojom konte Peter Cehlárik, Martin Pospíšil, Juraj Slafkovský, Marek Hrivík, Miloš Kelemen a Pavol Regenda.

Dresy Slovenska si obliekli aj posily zo zámoria, medzi nimi nechýbajú Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Martin Fehérváry, Miloš Kelemen alebo Tomáš Tatar, ktorý opäť nesie kapitánsku pásku.

Do bránky sa proti Necom postavil Stanislav Škorvánek. V úvodnom dueli mu kryl chrbát Samuel Hlavaj.

Na ľade nechýbal ani ostrieľaný Libor Hudáček. Ten v roku 2012 spolu s Tatarom pre Slovensko získal druhý najvzácnejší kov po boku Zdena Cháru, Branka Radivojeviča alebo Michala Handzuša. Naši chlapci venovali striebro zosnulému Pavlovi Demitrovi.