foto: Unsplash

Toto je 7 vecí, ktoré vaši domáci miláčikovia nenávidia, aj keď si myslíte, že to tak nie je.

Radi sa so svojim domácim miláčikom hodiny maznáte alebo sa snažíte odfotiť čo najlepšiu fotografiu? Vaša mačka však z toho nie je rovnako nadšená ako vy. Toto je sedem vecí, ktoré mačky nenávidia a ak si ich nechcete rozhnevať, tak by ste ich mali prestať robiť. 

Mačky sú veľmi tajomné a zaujímavé tvory. Práve preto majú mnoho nadšencov, ktorých fascinujú ale aj ľudí, ktorí ich nemusia. Ak máte doma takéhoto miláčika a snažíte sa chopiť každej chvíle, ktorú s ním stráviť, asi s tým prestaňte. Tieto veci totiž mačky radi nemajú.

Nenávidia, keď ich držíte ako dieťa

Niektoré mačky radi ležia vo vašom lone. Avšak jednou z vecí, ktorú určite nemusia, je keď ich držíte na rukách ako dieťa. Keď ich totiž zdvihnete, začnú sa cítiť neisto a tak sa chcú vrátiť znova na pevnú zem. Ak sa tohoto nechcete vzdať, nerobte to aspoň dlho a myslite na to, že vášmu miláčikovi sa to nepáči.

Foto: Pixabay

Nemajú radi, keď ich stále fotíte

Možno by ste chceli urobiť dokonalé fotografie vašej mačky a podeliť sa s nimi s celým svetom. Blesk im však nerobí dobre a rovnako aj nalákať ju na hračku a potom sa na ňu vykašlať nie je celkom pekné. Namiesto fotenia jej radšej venujte chvíľku, ocení to viac.

Foto: Pixabay

Očný kontakt

Mačky komunikujú s očami. Pre nich je očný kontakt znakom dominancie. Ak teda pred ňou odvrátite zrak, bude to brať ako znak svojej sily. Avšak ak budete držať očný kontakt príliš dlho, môžu to považovať za agresívne správanie a dokonca na vás zaútočiť. Ak na vás váš miláčik mrkne, berte to ako dobré znamenie. Je to totiž znak náklonnosti a toho, že sa necítia byť ohrozenými.

foto: pixnio.com

Keď sa snažíte “hovoriť ich jazykom”

Mačky mňaukajú keď nás chcú na niečo upozorniť. Nepoužívajú to v komunikácii navzájom medzi sebou a nechcú, aby sme im na to odpovedali. Podľa National Geographic si tým len získavajú našu pozornosť, keď chcú napríklad jedlo, vodu, aby ste sa s nimi zahrali alebo sa chcú proste len maznať.

Foto: Pixabay

Nenávidia vás, keď ich obliekate

Podľa Wide Open Pets mačky nemajú radi, ak majú niečo na svojej kožušine. Jednak preto, že to nepotrebujú, ale aj preto, že ich to obmedzuje. Keď to už ale robíte, aspoň sa uistite, že sa môžu stále voľne pohybovať a neobmedzuje ich to.

Foto: Pixabay

Keď musia piť mlieko

Podľa cattime.com väčšina mačiek trpí laktózovou neznášanlivosťou. Takže to, že mačky majú piť mlieko, je len mýtus. Mlieko spôsobuje u väčšiny mačiek množstvo žalúdočných problémov v priebehu 8- 12 hodín od jeho konzumácie. Nabudúce im ho teda už radšej nedávajte.

Foto: Pixabay

Mačky nenávidia zmeny

Nákup nového typu jedla, cesta autom na výlet, návšteva veterinára, návštevy, to všetko predstavuje pre mačky istú zmenu a stresujúce podmienky. Akékoľvek zmeny by teda mali byť postupné, aby sa vedeli postupne aklimatizovať. Predstavte si, aké sú zmeny stresujúce pre vás. Rovnako to pociťuje aj váš domáci miláčik.

Foto: Pixabay

iflscience.com

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )