Foto: Koláž (Instagram.com)

Aj napriek tomu, že sa stretávame najčastejšie s "klasickými" mačkami, existujú aj také, ktoré majú pár kíl navyše a vyčnievajú z radu.

Vidieť niekde na prechádzke psa, ktorý má pár kíl navyše, je už úplne bežné. Majitelia svojich psíkov natoľko milujú, že ich neustále kŕmia. Vidieť však naozaj obrovskú mačku, ktorá má niekoľko kilogramov navyše, je však rarita. Ešte zaujímavejšie na všetkom je však to, že na Instagrame dokonca môžete sledovať aj chudnutie jednej mačky, ktorá je stále viac a viac populárna. 

We have a ton of scratching poles around the house, but bronson doesn’t use any vertical poles and instead only scratches his claws on the carpet. I believe it’s so the he doesn’t need to sit up. We ended up getting him this card board thing from the pet store. I don’t see the name on the product anywhere but he really likes it. He lays on it and looks like a furry pilot. ✈️👨‍✈️ . . ❤ #catsofinstagram #cats_of_instagram #cats_of_the_world #weightlossjourney #weightloss #cats_of_world #bufftabby #cutecats #cuteness #catstagram #catloversclub #cutestcatever #goingplaces #instagramers #catagram #catlover #catlovers #weightlossmotivation #photooftheday #instalike #igers #picoftheday #instadaily #cats #cat #bestoftheday #swag #kittens #kittensofinstagram #catenrichment

A post shared by Bronson the cat (@iambronsoncat) on

Pár Mike a Megan majú spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou nábytku pre mačky. Oni sami majú doma dve mačky, ktoré im pomáhajú testovať tento nábytok. Pred pár mesiacmi si však adoptovali ďalšieho člena do ich rodinky, presnejšie kocúra Bronsona, ktorý je omnoho väčší ako bežné mačky, ktoré poznáme.

Po tom, čo Mike a Megan videli Bronsona po prvýkrát, okamžite sa do neho zamilovali. Mohla za to aj jeho povaha, pretože je láskyplný a veľmi prítulný. Každého zaujme nielen jeho veľkosť, ale takisto aj jeho labky. Kocúr má síce len tri roky, no váži už neuveriteľných 15 kilogramov. To bol dôvod, prečo sa Mike a Megan rozhodli, že mu pomôžu schudnúť. Pri mačkách je však veľmi dôležité, aby chudli pomaly. Ak by totižto schudli príliš rýchlo, mohli by mať ochorenie pečene, ktoré je pre nich smrteľné.

A tu sa celá jeho cesta začala. Majitelia mu upravovali stravu niekoľkokrát a v súčastnosti prijíma 375 kalórií za deň. Rovnako mu upravovali aj cvičenie. Spočiatku sa Bronson hral s hračkami alebo ho jeho majitelia preniesli dole, a keď sa chcel dostať na svoje obľúbené miesto na spanie, musel vyjsť po schodoch znova hore. Po čase však zistili, že to nie je práve najlepšie riešenie, pretože by si mohol poškodiť kĺby alebo si ublížiť nejako inak.

V súčasnej dobe jeho cvičenie pozostáva z toho, že sa prechádza z miesta na miesto za miskou s jedlom a takisto sa stále hrá s hračkami. Problém s váhou však nie je len problémom pre kocúra, ale takisto aj pre jeho majiteľov. Keď ho chceli niekam preniesť, bolo to naozaj veľmi namáhavé. Pomohli si teda veľkým vankúšom, ktorý teraz slúži ako prostriedok na jeho prenášanie.

Ak vás zaujíma cesta za zdravším telom a chudnutím tohto veľkého kocúra, môžete ho začať sledovať na Instagrame aj vy. Po dvoch mesiacoch od založenia účtu mal Bronson už 13-tisíc sledovateľov a dnes sa jeho počet fanúšikov vyšplhal už na viac ako 30-tisíc. Mnohí z jeho fanúšikov dávajú Mikeovi a Megan rady, ako zbaviť kocúra prebytočných kíl.

Cieľ majiteľov je taký, aby Bronson zhodil aspoň 0,5 kilogramu mesačne. V súčastnosti je ľahší o približne jeden kilogram a tým pádom aj bližšie k svojmu cieľu.

Bronson welcomes you to the gun show.

A post shared by Bronson the cat (@iambronsoncat) on

Bronson glamour shot.

A post shared by Bronson the cat (@iambronsoncat) on

Pozri aj: Nakazenie mačacím parazitom ako cesta k úspechu. Vedci objavili zvláštne prepojenie medzi mačkami a špičkovými podnikateľmi

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )