Whoneedslyrics?! festival sa po 8 mesiacoch vracia s jarnou edíciou! Tá sa uskutoční už budúci piatok, 29.5. a síce znamená iba jeden festivalový deň a menšie...

Whoneedslyrics?! festival sa po 8 mesiacoch vracia s jarnou edíciou! Tá sa uskutoční už budúci piatok, 29.5. a síce znamená iba jeden festivalový deň a menšie priestory Bratislavského klubu British Rock Stars, no o to silnejší line-up! Organizátori jarnú edíciu poňali naozaj multižánrovo, veď k už doteraz potvrdeným experimentálnym Labirinto z Brazílie, one-man drone projektu thisquietarmy z Kanady či post-rockovým Lehnen pribudlo americké elektronické/ambientné duo Arms and Sleepers. 

whoneed armsandsleepersArms and Sleepers sú odborníkmi častokrát označovaní za jeden z najväčších objavov elektronickej scény. Žánrovo sa zaraďujú niekde medzi downtempo, trip-hop a ambient. Odborníkmi sú často prirovnávaní k takým hviezdam ako Radiohead, Massive Attack či Sigur Ros. My k tomu len dodáme že ak máte radi interpretov ako Bonobo, Amon Tobin či Thievery Corporation, Arms and Sleepers by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Do Bratislavy zavítajú už po druhý krát, a predstavia nám svoj nový album s názvom Swim Team, no zahrať by mali aj niektoré zo svojich starších piesní. I keď sú Arms and Sleepers duom, živé koncerty hráva Mirza Ramic sám a inak tomu nebude ani na Slovensku.

Zaujímavosťou je, že Arms and Sleepers len nedávno spustili kampaň na crowdfundingovej stránke kickstarter. Sami tvrdia že majú veľa nevydaného materiálu a na to aby ho vydali potrebujú pomoc verejnosti. I keď kampaň ešte neskončila, doteraz vyzbierali približne 11 tisíc dolárov.

[youtube PkJj4wIiKg4 720 410]

Ako už festival naznačuje názvom, sústredí sa hlavne na interpretov ktorí pri svojej tvorbe nepotrebujú texty. Inak tomu nieje ani pri experimentálnych Labirinto.

Labirinto, alebo inak povedané najzaujímavejší Brazílsky hudobný export prinesie do Bratislavy poriadnu divočinu. Ich živé koncerty sú známe obrovskou energiou ale i pomalšími droneovými pasážami.

whoneed tqaZo zahraničných interpretov na festivale vystúpi drone-experimentálny one-man projekt z Kanady s názvom thisquietarmy. Eric na koncertoch veľmi rád experimentuje a improvizuje, a častokrát sa stane, že na koncertoch jeho skladby dostanú úplne iný rozmer.

Z minulého ročníka whoneedslyrics?! festivalu určite mnohým zostala v pamäti rakúska formácia Lehnen. Títo post-rockeri zahrali jeden z najlepších a najenergickejších koncertov festivalu vôbec a preto sa 29. Mája vrátia do Bratislavy. Medzitým už stihli vydať svoj druhý album ktorý krstia 28.5. vo Viedni. Bude to pre kapelu teda prvý zahraničný koncert s novým materiálom. Navrátilcom z festivalu bude i ambientný-elektronický projekt z Ruska s názvom Polly, zástupcami Českej Republiky budú na festivale post-rockeri Flash The Readies.

Nezabudlo sa však ani na domácich interpretov. Z nich sa na festivale predstavia post-rockoví minimalisti Line Gate, úplne nový Bratislavský minimalistický projekt Untitled Sea, či z demovnice dobre známi a čím ďalej tým populárnejší Zoo and Aquarium.

Whoneedslyrics?! festival teda ponúka veľkú žánrovú pestrosť a to všetko iba za 8€ v predpredaji. Vstupenky v predpredaji sa dajú kúpiť priamo v British Rock Stars (nám. 1 Mája 14) na hornom bare, alebo pre mimobratislavských na mailovej adrese [email protected] (do predmetu treba uviesť TICKETS WHONEEDSLYRICS). Na mieste budú vstupenky stáť 12€. Netreba však zabúdať ani na obmedzenú kapacitu klubu.

Presný časový lineup pribudne v priebehu týždňa, stačí len sledovať facebookovskú stránku a facebook event.

www.facebook.com/whoneedslyrics