Foto: TASR - Milan Kapusta

Niektoré odberové miesta spustili s oneskorením.

Pilotné plošné testovanie na COVID-19 sa okrem okresu Bardejov koná aj v troch okresoch na Orave, pre ktoré takisto platia opatrenia prijaté Ústredným krízovým štábom.

Na celkovo 235 odberných miestach v rámci dvoch regiónoch má byť otestovaných celkom 180-tisíc ľudí. Na testovaní sa bude podieľať viac ako 2 500 vojakov, policajtov, hasičov, zdravotníkov a administratívnych pracovníkov. Minister obrany Jaroslav Naď potvrdil, že do 12. hodiny na Orave a v Bardejove zaznamenali 497 pozitívnych prípadov, čo je okolo 3,64 %. Urobilo sa 13 648 odberov. Kompletné informácie budú k dispozícii dnes okolo 21. hodiny.

Na začiatku konferencie sa Jaroslav Naď poďakoval vojakom, polícii aj zdravotníkom a všetkým dobrovoľníkom. Plánovali otvoriť 182 odberných miest, čo sa aj podarilo. Problémy boli, no podarilo sa ich odstrániť. Záujem ľudí je podľa ministra enormný.

Problémy v Bardejove

Foto: TASR – Milan Kapusta

Začiatok pilotného testovania v Bardejove sa nezaobišiel bez problémov, ktoré musela operatívne riešiť armáda v spolupráci s mestom Bardejov. Išlo napríklad o chýbajúce certifikáty o absolvovaní testu, absencia zdravotníckeho materiálu, ale aj nedostatok personálu. Pre problémy sa však s oneskorením začalo testovanie v Bardejovských Kúpeľoch, kde chýbal zdravotnícky materiál a personál.

Problém sa ale podarilo do pol jedenástej vyriešiť a s testovaním začať. Na materiál čakajú aj v miestnej časti Bardejovská Zábava, kde začnú testovať až od 14:00. Na odberných miestach sa od rána tvoria dlhšie rady, priebeh je ale pokojný.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )