Foto: Instagram (milesaldridge)

brooklynskyfrajer / / Série
Renomovaný britský fotograf fotil herecké obsadenie Game of Thrones pre časopis Time. Jeho surreálna práca je veľmi netradičná, no pútavá zároveň.

Miles Aldridge sa dá v súčasnosti bez zbytočných rečí považovať za špičku vo svojom odvetví. Módny fotograf je vďaka svojej osobitej a farebnej práci v súčasnosti lukratívnou osobnosťou. Jeho najnovším počinom je séria pre časopis Time, v ktorej mu zapózovali Cersei Lannister, Arya Stark, Daenerys Targaryen a mnoho ďalších postáv mimoriadne úspešného seriálu Game of Thrones. Miles pochádza z Londýna a v tomto prípade nedržal v ruke fotoaparát po prvý rát. Vlastne ani po druhý, už pred desiatimi rokmi jeho práce uvítali mnohé svetové galérie.

Či už hovoríme o súkromných alebo verejných výstavách, Milesove umenie obletelo miesta ako Miami, Londýn či New York. Psychedelické vyobrazenie v štýle šesťdesiatych rokov sa mu vydarilo naozaj perfektne. Herci, ktorí excelujú na HBO v tomto brutálnom fantasy divadle, však na sebe tentoraz nemajú zbroj. Stále však hovoríme o dobovom oblečení. „Keď som rozmýšľal nad tým, ako zachytiť každého jednotlivca, chcel som podchytiť všetky vplyvy tém, ktoré sa v seriáli nachádzajú. Zároveň však na každej postave museli byť dominantné ich typické črty,“ vyjadril sa Miles k svojej práci.

Jeho štýl farbených fotografií pripomína Hollywood medzi rokmi 1940 až 1960. Fotky sú plné hýrivosti, svetla a napätia. „Živé farby majú pozorovateľa vniesť do sveta, ktorý som pre hercov vytvoril, tak aby každý jeden detail vystihoval mysteriózne a temné univerzum Game of Thrones.“Pozri aj: Kreatívna dvojica cestuje po svete a vytvára úžasné fotografie. Nebudete veriť tomu, že nepoužili Photoshop

boredpanda.commilesaldridge.com
0
Komentovať (0)