Sjana Elise Earp

Michaela / / Série
Sociálne siete sú pre väčšinu ľudí bežnou súčasťou každodenného života. Zdieľame zážitky, články a fotografie. No viete, že niektorí šťastlivci zarobia neskutočné peniaze za každý status, ktorý zverenia?

Predtým, než si prečítate celý článok, vás však chceme varovať. Ak máte problém so závisťou a ste celkovo nespokojní s tým, kam sa uberá váš život, radšej nepokračujte v čítaní. Budeme sa totiž rozprávať o úspechu. Užívateľka Sjanaelise sa podelila s detailami o závratných sumách, ktoré zarába na Instagrame. A my jej predsa nechceme závidieť.

Denník Sydney Morning Herald zverejnil rozhovor so Sjanou Elisou Earp, jednou z najvplyvnejších austrálskych užívateliek Instagramu. Za jeden post môže zarobiť až 15-tisíc AUD (približne 10 738 eur). Čo sa však za tým ukrýva? Väčšina tých úspešnejších na Instagrame ročne zarobí šesťciferné sumy, pričom pár šťastlivcov sa prehupne aj cez miliónovú hranicu. A to už je pekné číslo. Ešte stále vás nezožiera žiarlivosť?

Sjana Elise Earp

Takže kde je vlastne pes zakopaný? Ako je možné, že niekto zverejňovaním fotografií dokáže zarobiť peniaze na sociálnej sieti, ktorú používa takmer celý svet? Dá sa to? Inštruktorka jogy a cestovateľka v jednom balení, Sjana Elise Earp, ktorá má na Instagrame 1,2 milióna sledovateľov, to prezradila v rozhovore pre Sydney Morning Herald.

Sjana Elise Earp

„Ako desaťročná som si prešla naozaj komplikovaným obdobím. Z hlbokých depresií som sa niekoľkokrát pokúšala dostať na psychiatrickom oddelení. Skončila som aj so školou. Neskôr som získala Certifikát III ako fitness trénerka a začala som študovať fotožurnalistiku. To som však nechala, pretože som začala zarábať na Instagrame.“

Sjana Elise Earp

„Instagram som v prvom rade začala využívať na sebavyjadrenie a na prezentovanie kreativity. Potom som dostala príležitosť nafotiť jeden event v Perthe. Vďaka tomu ma pozvali na Bali, kde som prezentovala jogu. Ide o to, že ak sa niekomu zapáči obsah, ktorý zdieľate, pozve vás niekde inde. Je to reťazová reakcia,“ dodáva.

Sjana Elise Earp

Ako sa Earp podarilo dostať sa z tisíc sledovateľov k jednému miliónu? „Mojim cieľom nebolo dosiahnuť nejaké číslo. Keď som však videla, že ma sleduje viac než 10-tisíc ľudí, nemohla som tomu uveriť. Myslím, že za to môže správne načasovanie, šťastie a vášeň preto, čo robím.“

Sjana Elise Earp

„Už si nepamätám, kedy som zverejnila svoj prvý status ohľadom duševného zdravia. Začala som po kúskoch odhaľovať svoju dušu. Nie je nič horšie, než potlačovať emócie. Instagram mi dal možnosť zverejniť to, čo sa vo mne deje. Pred troma rokmi sa mi ozvala agentúra, ktorá mala o mňa záujem. Moja prvá reakcia bola: Čo? To naozaj? Môžem dostať zaplatené, za to, čo robím?“ A bolo to naozaj tak.

Modelka taktiež vysvetľuje, odkiaľ dostáva peniaze. Vlastne tým, že na fotografiách má na sebe oblečenie určitej značky, alebo navštívi nejaký rezort, im robí reklamu a oni sa tak stávajú jej sponzormi. Ako však sama dodáva, neprijíma automaticky všetky ponuky. Musí byť s ním stotožnená a danú značku alebo produkt, používať aj v bežnom živote.

Sjana Elise Earp

„Mám zmluvu s výrobcom oblečenia na jogu Alo Yoga. Stala som sa ambasádorkou tejto značky, pretože je mojou najobľúbenejšou značkou. Ako rastie počet vašich sledovateľov, tak zároveň s ich počtom rastie aj počet možností a cena za jeden status. Je to veľmi spontánne. Neviem, čo ma čaká za rohom, ale neskutočne ma baví to, čo robím.“

Sjana Elise Earp
Sjana Elise Earp
Sjana Elise Earp

Asi by málokoho napadlo, že sa dajú zarobiť pekné peniaze aj „obyčajným“ zdieľaním fotografií na Instagrame. Väčšina ľudí sa sústredí na YouTube. PewDiePie, jeden z najúspešnejších ľudí, ktorí prišli prostredníctvom YouTube k poriadnemu balíku, zarobí za rok až 15 miliónov amerických dolárov. A to je fakt viac než dosť.

No ak vás nebaví práca a chcete cestovať, možno sme vám dnes ukázali ďalší dôvod, prečo by ste mali nasledovať svoj sen. Ktovie, možno stačí zopár fotografií vyfotografovaných na správnom mieste a v správny čas, ktoré vás vyšvihnú na prvé miesta v Instagrame. Nikto netvrdí, že sa to nemôže podariť aj Slovákom.

Pozri aj: Rapunzel skutočne existuje, vlasy tejto mladej ženy merajú viac ako dva metre

interez.sk (Michaela),viralthread.com


Komentovať (0)