reprofoto: Youtube

Nie je to tak dávno, čo svet pobláznila hra Pokémon Go.

Zdá sa, že ľudia sa Pokémonov nevedia nabažiť, pretože prichádza ďalšia novinka. Tentoraz to nebude hra ale film s názvom Pokémon: Detective Pikachu. Napriek tomu, že film sa na plátnach objaví až budúci rok, stihol medzi ľuďmi vyvolať poriadne búrlivé diskusie.

Film síce bude dostupný až budúci rok v máji, no na internete sa už objavil trailer, ktorý uverejnil Warner Bros. Stačila malá chvíľka a video si na YouTube získalo milióny pozretí a veľké množstvo zdieľaní na sociálnych sieťach. V deň uverejnenia ukážky pribúdali každú minútu stovky reakcií. Čo vyvolalo taký ošiaľ?

Pokémoni boli súčasťou detstva mnohých z nás, pozerali sme rozprávky, zbierali sme kartičky a vymieňali sme si medzi sebou nálepky. Tvorcovia filmu si myslia, že práve nostalgia je zodpovedná za to, že na video reagovalo v krátkom čase také obrovské množstvo ľudí. Práve filmy, ktoré nám pripomenú detstvo a staré časy, väčšinou žnú úspechy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa POKÉMON Detective Pikachu (@detectivepikachumovie),

Okrem toho, ide o prvý akčný film na tému Pokémonov svojho druhu. Doteraz sme mali tú česť vidieť len animované rozprávky, čo však miliónom ľudí neprekážalo, keď sme si poplakali nad smrťou Asha a nad tým, že ho jeho priatelia priviedli späť do života. Vo filme sa z najznámejšieho Pokémona stal detektív, ktorý pomáha hlavnej postave nájsť nezvestného otca. Bizarné je, že Pikachu vo filme dokáže hovoriť a hlas mu prepožičal obľúbený herec Ryan Raynolds, ktorého ste mohli vidieť napríklad vo filme Deadpool.

Ďalšou zvláštnosťou je, že Pokémoni vo filme vyzerajú nezvyčajne realisticky, majú kožu a srsť, na aké sme v rozprávke neboli zvyknutí. Charizard sa premenil na skutočného šupinatého draka, Jigglypuff má kučery pripomínajúci nakulmované ľudské vlasy a výnimkou nie je ani huňatý Pikachu. Mnohí diváci vyjadrili názor, že tvorcovia mali tvorom ponechať ich pôvodnú podobu a ich nový, realistický výzor sa im príliš nepozdáva.

Tvorcovia filmu sa však bránia a tvrdia, že toto bol najlepší spôsob, ako zasadiť rozprávkové postavy do filmovej reality. Napriek niekoľkým negatívnym pripomienkam sú však reakcie divákov vo väčšine prípadov plné nadšenia. Na film sa môžeme tešiť už 11. mája budúceho roka a veríme, že kiná neobsadia len deti, ale na svoje si prídu aj staršie generácie.

theguardian
Príbehy
0
Komentovať (0)