Foto: TM & © Warner Bros.

Prinášame vám chyby vo filmoch, ktoré ste do možno ani nevšimli, no nedávajú celkom zmysel.

Občas sa vo filmoch vyskytnú veci, ktoré nezapadajú do kontextu alebo nedávajú celkom logický zmysel. Dnes vám prinášame niekoľko takýchto filmových „chýb“, ktoré sa možno nachádzajú aj vo vašom obľúbenom filme a predtým ste si ich nevšimli. 

Vo filmoch autori často vytvoria zaujímavé svety, v ktorých sa môže stať všetko skutočnosťou. Avšak aj tam by sa mali riadiť určitými pravidlami a dávať si pozor na to, aby im neunikol žiaden logický detail. Rozprávať naratívne fikciu však nie je jednoduché, a preto sa tomu možno nie vždy dá vyvarovať. Niekedy ide len o maličkosti, ktoré sa dajú prehliadnuť, no inokedy to dokáže pokaziť dojem z celého filmu.

Lara Croft: Tomb Raider

Angelina Jolie v úlohe Lary Croft sa celý film snaží nájsť obe časti prastarého šému. Ak sa to totiž niekomu podarí, môže získať neobmedzenú moc nad časom a priestorom. Chce teda zabrániť, aby sa dostal do zlý rúk. Jeden sa jej podarí získať. Ak by ho zničila, tak druhá polovica nemôže bez neho fungovať. Nie je teda zbytočné hľadať aj ten druhý?


Da Vinciho kód

Pri otváraní zakódovanej tajomnej kapsuly nie je potrebné poznať jej pravý kód. Stačilo by ju dať zamraziť, a potom rozbiť. Jednoduché, však? Prečo si teda postavy vo filme neuľahčili prácu?


Vo štvorici po opici

Každé miesto a kúsok kasína v Nevade, je snímaný kamerami. Samozrejme s výnimkou toaliet, izieb pre hostí a šatní pre zamestnancov. Ako je teda možné, že keď Doug zostal celé dva dni uviaznutý na jeho streche, nikto si ho ani nevšimol?


Harry Potter a Dary smrti

V sekvencii spomienok, kedy boli Snape a Lily deťmi, vystupuje malé dievčatko Lily s hnedými očami. To však celkom nesedí, keďže má mať rovnakú farbu očí, ako Harry. A on ich má modré.


Mission Impossible: Národ grázlov

Predtým, než Ethan vstúpil do chladiaceho systému povedal, že systém dokáže detegovať kov. Preto so sebou nemôže vziať kyslíkové nádrže. Neskôr však vidíme, že v jej vnútri nosí rukáv s počítačovou obrazovkou. A v nich sa predsa kov musel nachádzať.


Znamenia

Záver filmu bol rozlúštený tým, že cudzinci sa dajú zneškodniť vodou. Ale na začiatku filmu predsa prechádzali cez zarosené pole v Pensylvánii počas noci a nič sa im nestalo.


Kill Bill

Hlavná hrdinka sa po rokoch prebudila z kómy. Nikde však nebolo vysvetlené, ako sa jej podarilo tak rýchlo zotaviť, bez známok poškodenia končatín alebo zníženia funkcií tela a zabíjať tak úplne bez námahy.


Veľký Gatsby

Keď je Nick pozvaný na párty, snaží sa nájsť Gatsbyho. Pýta sa teda na neho ľudí. No všetci mu povedia, že ho nikdy nevideli a že ani nie je jasné, či skutočne existuje. Neskôr však vo filme môžeme vidieť články z novín o ňom, ktorých súčasťou je aj jeho fotografia.


Saw

Dr. Gordon bol spočiatku podozrivým z vrážd. Nikoho však ani nenapadlo, že ich dôkladná príprava musí zaberať množstvo času na plánovanie, a preto chirurg, ktorý neustále pracuje, nemôže byť podozrivým. Nedávalo by to totiž žiaden zmysel. A pravdepodobne by to popri ostatných povinnostiach ani nedokázal. A túto informáciu by si mal ihneď všimnúť každý skúsený vyšetrovateľ.


Deadpool

Vo väčšine prípadov sa Francis tvári, že necíti žiadnu bolesť. Avšak zranenia, ktoré utrpí, ako náraz motocykla alebo čepeľ bodnutá v nohe, by mali vážne ovplyvniť jeho pohyblivosť. Aj napriek tomu, že ich necíti.


Twilight

Victoria sa objaví v scénach na plese a to hneď dvakrát. Upír Edward má schopnosť čítať myšlienky. Samozrejme každému, okrem Belly. Ako je teda možné, že ich neprečítal Victorii a nezistil tak, čo sa chystá?


Sám doma

V scéne, kde sa objavil policajt, aby prišiel pozrieť či je Kevin v dome, klopal na dvere a keď dlhšie nikto neotváral, odišiel. V skutočnosti by sa to ale stať nemohlo. Policajt by situáciu musel oveľa dôkladnejšie preveriť, či dokonca násilne vniknúť do domu.


Jurský park

Všetky dinosaury vo filme sú z naklonovanej DNA, kríženej so žabou. Avšak môžeme vidieť, že sa neskôr liahnu z vajec a ich tvar a ani veľkosť sa nepodobá žiadnemu z tvarov súčasných zvierat a určite nie žiab.


Kniha džungle

Všimli ste si, že jediné zvieratá, ktoré vo filme nevedia rozprávať sú opice, včely, myšiaky. Prečo je to ale tak?

Pozri aj: K rozlúšteniu jeho filmov potrebujete indície a aj tak ich pravdepodobne nepochopíte. Toto je 7 najlepších filmov majstra kinematografie, Davida Lyncha

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )