Foto: Unsplash

Microsoft zvažuje, že na klávesnicu pridá nové tlačidlo.

Síce je to zatiaľ len nápad, ktorý sa možno neuplatní, no ide o naozaj zaujímavý koncept. Na informáciu upozorňuje portál The Verge, ktorý informuje, že pôjde o nahradenie jedného z Windows tlačidiel. Aktuálne sa na zariadeniach Windows nachádzajú dve tlačidlá s logom spoločnosti. Zatiaľ čo to vľavo bude aj naďalej spúšťať ponuku štart, to napravo bude mať za úlohu spustiť aplikácie z balíka Office.

Aktuálne prebieha prieskum, ku ktorému sa dostanú len užívatelia s účtom na Microsoft stránkach. Portál The Verge ďalej informuje, že testovanie začalo prebiehať s májovým updatom Windowsu 10. Odkedy bola v roku 1994 predstavená klávesnica Microsoft Neutral, jej rozloženie sa viac menej nezmenilo.

Microsoft chce poznať váš názor

Napriek tomu, že by išlo o veľmi drobnú zmenu, stále by bolo zaujímavé vidieť takýto update po 25 rokoch. Podľa screenshotu, ktorý na Twitteri uverejnil používateľ Walking Cat to vyzerá tak, že Microsoft zaujíma to, ako môže vylepšiť využitie Office aplikácii a či využívate skratky na to, aby ste sa k nim dostali.

Okrem iného Microsoft prednedávnom predstavil aj iCloud pre svoje zariadenia. Aj keď by ste si Microsoft a Apple predstavili zrejme ako rivalov, v posledných mesiacoch spolupracovali na sprístupnení aplikácie pre Windows zariadenia. Tá je už dostupná na Microsoft Store.

theverge.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )