movehub.com

Anet / / Série
Chceš vedieť, koľko si máš našetriť, keď chceš cestovať po svete? Mapy od spoločnosti Movehub ti ukážu, v ktorých krajinách si budeš musieť najviac siahnuť do vrecka a v ktorých ťa to zase až tak nezruinuje.

Spoločnosť Movehub sa pozrela na ceny potravín, dopravy, reštaurácií, služieb či nájmu v 121 krajinách sveta, aby určila náklady na život v týchto štátoch. Bermudy sú najdrahšou krajinou na život, Švajčiarsko stojí tesne za nimi a Egypt má zase najnižšie výdavky na živobytie.

Aj ty si niekedy zaplatil veľa za maličký apartmán alebo 5 dolárov/eur za ľadovú kávu, pričom si uvažoval, aký život môže byť niekde inde? Predtým, ako si zbalíš veci a vyhľadáš si miesta s najnižšími nákladmi na prežitie, pozri sa na infografiku dole, ktorá ti ukáže prehľad cien v každej krajine sveta.

Mapy vytvorila spoločnosť Movehub, ktorá pomáha ľuďom s ich presťahovaním sa do zahraničia. Brala do úvahy ceny jedla, dopravy, reštaurácií, utilít alebo nájomného v 121 krajinách, pričom použila údaje z Indexu spotrebiteľských cien – Consumer Price Index (CPI).

Zatiaľ čo si ľudia v San Franciscu a New Yorku zvyknú sťažovať na nesmierne vysoké ceny nájomného, Spojené štáty ako celok sú v skutočnosti pomerne cenovo prístupné. Bermudy získali prvenstvo ako najdrahšia krajina na svete a Švajčiarsko ich tesne nasleduje. Podobne je to aj s Hong Kongom a Islandom.

Na druhej strane tohto spektra je Egypt ako momentálne krajina s najnižšími nákladmi na život. Za dva roky sa posunul o šesť priečok. Na toto miesto má „našliapnuté“ aj India, Pakistan a Nepál.

Pozri sa na to, ako dopadli jednotlivé krajiny. Ako je to Slovenskom?

Náklady na život po celom svete. Červené políčka znázorňujú najvyššie a zelené zase najnižšie výdavky na život.

movehub.com

Európa

movehub.com

Severná Amerika

movehub.com

Stredná Amerika

movehub.com

Južná Amerika

movehub.com

Afrika

movehub.com

Ázia

movehub.com

Juhovýchodná Ázia a Austrália

movehub.com

Najvyššie a najnižšie náklady na život

movehub.com

Pozri aj: Zverejnili rebríček najlepších krajín sveta. Česko je na 37. mieste, Slovensko tam však nenájdete

interez.sk (Aneta Schmögerová), thisisinsider.com, movehub.com, numbeo.com


Komentovať (0)