foto: Unsplash

Zvieratá s menej kvalitnou fotografiou na webe útulku či chýbajúcou končatinou strávia v dočasnom domove viac času.

Nie je prekvapením, že sa ľudia snažia v online svete zverejňovať najmä svoje najlepšie fotografie. Roztomilé zvieratko kladné hodnotenie takýchto príspevkov len podporí. Preto nie je prekvapením ani to, že v takmer polovici prípadov si majiteľ odnesie z útulku svojho nového maznáčika na základe jeho vhodnosti pre nový post na Instagrame. 

Podľa najnovších prieskumov jednej z najväčších organizácií venujúcej sa adopcii zvierat v Británii (RSPCA) totiž zvieratá zverejnené na webových stránkach útulkov s menej kvalitnou fotografiou nachádzajú svoj nový domov dlhšie, ako tie, ktoré majú fotografiu v lepšej kvalite. V prípade nekvalitného obrázka má tvor jednoducho smolu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RSPCA England and Wales (@official_rspca),

Až 56% Britov sa v prieskume vyjadrilo, že pri hľadaní svojho nového spoločníka významne zaváži aj to, či je dostatočne roztomilý. Výnimkou nie sú ani fyzické predispozície nádejných nových členov rodiny, nakoľko 44% potvrdilo fakt, že jedinci s fyzickými nedostatkami, ako je chýbajúca labka či rôzne deformácie, nie sú ich favoritmi.

Ťažkosti s adopciou vnímajú pracovníci aj v prípade určitých skupín zvierat. Čierne mačky majú „smolu“ nakoľko je ich fotografovanie komplikovanejšie, pretože sú proste čierne. V prípade, že niektorá rasa aktuálne nepatrí medzi práve obľúbené, môže sa jej pobyt v centre záchrany predĺžiť aj o niekoľko dlhých mesiacov.

Svoje prekvapenie nad výsledkom prieskumu neskrývali ani pracovníci organizácie: „Pre RSPCA bol tento výsledok takpovediac šokujúci. Rozumieme tomu, že ľudia dnes žijú v spoločnosti ovládanej imidžom, no je tu niečo oveľa dôležitejšie, než len vonkajšia podobizeň. V prípade, že si túžia zadovážiť maznáčika, mali by v prvom rade myslieť na to, či mu dokážu poskytnúť priestor pre šťastný a zdravý život.“ 

Neodmysliteľný vplyv na adopciu majú aktuálne trendy, pop kultúra či celebrity. Mnoho rozhodnutí v tomto smere je vykonaných na základe toho, čo ľudia videli na sociálnych sieťach. Napríklad v priebehu posledných rokov vzrástol počet psov plemena husky. Nie je prekvapením, že sa tak stalo vďaka sériám Twilight a Hry o tróny.

Vzhľadom na nie príliš potešujúce výsledky sa RSPCA a Huawei rozhodli učiniť krok vpred. Výrobca elektroniky venoval organizácii 20 úplne nových telefónov P30 Pro, vďaka ktorým je možné vytvárať pôsobivé a kvalitné fotografie zvierat v útulku aj bez prítomnosti profesionálneho fotografa.

Výsledok nenechal na seba dlho čakať a útulky potvrdili, že táto spolupráca bola dobrým nápadom. Podľa štatistík sa adopcia zvierat celkovo zlepšila. S využitím zariadení na dobrú vec je spokojné aj samotné Huawei, ktoré je rado, že mohlo pomôcť.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )