Foto: unsplash/ Benjamin Davies

Život v každej krajine má svoje výhody aj nevýhody.

Hovorí sa, že tráva u susedov je vždy zelenšia. Keď teda máme možnosť, vycestujeme, aby sme si mohli poobzerať aj iné krajiny. niekedy však nie je vôbec jednoduché vybrať ďalšiu destináciu. Portál Lonely Planet sa preto rozhodol, že vytvorí zoznam miest, ktoré sa jednoznačne oplatí vidieť.

To naj na rok 2020

Letné prázdniny a sezóna dovoleniek sa už síce skončili cestovať môžete po celý rok. Nemusíte čakať do ďalšieho leta a snívať o tom, kam sa vyberiete. Portál Lonely Planet totiž zverejnil zoznam destinácií, ktoré sa v roku 2020 určite oplatí navštíviť a niektoré máme takmer na dosah. Lonely Planet podobný zoznam zostavuje na každý rok a destinácie tohtoročného rebríčka sú vskutku zaujímavé.


Zoznam sa zameriava na destinácie, mestá, ale aj regióny či zážitky. Medzi mestá, ktoré sa oplatí vidieť, sa zaradili napríklad Salzburg, Washington DC či Káhira. Do zoznamu sa však dostal aj nemecký Bonn, Denver v USA či La Paz v Bolívii. Čo sa krajín týka, portál Lonely Planet odporúča navštíviť Bhután, ktorý si v príspevku vyslúžil prezývku „malý kúsok himalájskeho raja“.

Bhután je jedinou krajinou, ktorá sa môže hrdiť uhlíkovou neutralitou a v roku 2020 sa stane zároveň prvou plne organickou krajinou. Bhután však – čo možno nepoteší každého – požaduje za vstup do krajiny poplatky a nie hockomu sa tam podarí dostať. Ak sa to však podarí vám, môžete si byť istí, že nenatrafíte na davy turistov na každom rohu.

V zozname nájdete aj Budapešť či Anglicko

Na druhej priečke sa hneď za Bhutánom umiestnilo Anglicko, kde si môžete užiť pokojnú atmosféru nejednej nádhernej pláže. Ďalšie priečky obsadili napríklad Aruba, Kostarika či Holandsko. V zozname top 10 regiónov zas nájdete ázijskú Hodvábnu cestu, Le Marche v Taliansku či Tohoku v Japonsku.

Japonský región sa síce od roku 2011 ešte stále celkom nespamätal zo zemetrasenia a tsunami, sklamaní však nebudete. Navyše, v toku 2020 sa práve v Japonsku budú konať Letné olympijské hry.


Ktoré destinácie ušetria vašu peňaženku? Tvorcovia zoznamov mysleli aj na to, nie všetko, čo sa blyští je totiž zlato a krásne môžu byť aj miesta, kde nenecháte celý svoj majetok. Prvú priečku tohto zoznamu East Nusa Tenggarav Indonézii. Na druhom mieste sa umiestnila Budapešť, ktorá je takmer na dosah ruky a tretiu priečku obsadila India s Madhjapradéšom.

Pre ktorú destináciu ste sa rozhodli vy?

Lonely Planet
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )