Continental film

branči / / Film
Rekordný divácky záujem vyvolal počas uplynulého víkendu slovenský politický triler Únos.

Film inšpirovaný autentickými udalosťami 90. rokov si prišlo do slovenských kín pozrieť 67.369 divákov. Spolu s predpremiérami ho tak doteraz videlo 69.354 divákov. „Film Únos režisérky a scenáristky Mariany Čengel Solčanskej sa dostal na prvú priečku vo víkendovej návštevnosti slovenských a českých filmov v našich kinách. Prekonal tak megahit Všetko alebo nič alebo film Červený kapitán či Bathory Juraja Jakubiska,“ informoval Emil Zvarík z distribučnej spoločnosti Continental film.

Ako ďalej uviedol, súčasne sa Únos dostal do rebríčka TOP 10 najlepších otváracích víkendov podľa návštevnosti v slovenských kinách a z ôsmeho miesta za sebou zanechal kinohity Fantastické zvery a ich výskyt, všetky diely Harryho Pottera či bondovku Spectre.

Politický triler Únos sa inšpiroval skutočnými udalosťami únosu prezidentovho syna a atmosférou polovice 90. rokov. Mafia prepletená s tajnými službami, moc, ktorá sa neštíti najhorších praktík a naivní dobráci, ktorí si myslia, že spravodlivosť predsa musí existovať. Lenže mafia sa neštíti smrti. Vyrieši mladá novinárka záhadný a krutý odkaz – bratovu hlavu pohodenú v igelitovej taške? Vyrieši vyšetrovateľ prípad, ktorý vyzerá jasne, avšak jeho výsledky by podťali nohy najmocnejším…? V hlavných úlohách účinkujú: Rebeka Poláková, Maroš Kramár, Milan Ondrík, Dano Heriban, Ingrid Timková, Tomáš Hanák, Juraj Hrčka a ďalší.

Film vstúpil do kinodistribúcie 2. marca. Realizoval sa v produkcii spoločnosti JMB FILM & TV PRODUCTION Milana Stráňavu, v spolupráci s RTVS a Štúdiom 727. Finančne ho podporil Audiovizuálny fond.

Pozri aj: Najočakávanejší slovenský film Únos odhaľuje zákulisie špinavých mafiánsko-politických praktík. Podarilo sa nakrútiť verný obraz divokých 90-tych rokov?

TASR
Komentovať (0)