Foto: Airbnb

Airbnb prichádza s čoraz zaujímavejšími novinkami.

Človek je tvor zvedavý a mnohí svoju túžbu po spoznávaní nového napĺňajú napríklad cestovaním po svete. Bývať môžete v luxusných hoteloch, na študentských internátoch alebo môžete využiť zaujímavejšiu možnosť – bývanie s Airbnb.

Urobte si výlet do Godricovej úžľabiny

Nájdete tak neraz nielen cenovo dostupnejšie bývanie, ale aj omnoho zaujímavejšie. Napríklad, pred časom sme písali o možnosti ubytovať sa v hrade z piesku, nájde sa však aj miesto v byte ako vystrihnutom z černobyľského seriálu. Ako však informuje Airbnb, miesto sa nájde aj pre fanúšikov magického sveta. Ubytovať sa totiž môžete v dome, kde sa narodil Harry Potter.

Foto: airbnb

Každý fanúšik Harryho Pottera istotne vie, že Harry bol sirota. Narodil sa však v Godricovej úžľabine, kde šťastne žil so svojimi rodičmi, až kým jedného dňa neprišiel Voldemort a nezavraždil ich. O Harryho pôvodnom domove sa príliš veľa nehovorí, až v časti Harry Potter a Dary smrti začne hlavný hrdina spolu s Hermionou pátrať po jeho pôvode a dostanú sa aj do Godricovej úžľabiny.

Dajte si pozor na duchov

Aj keď sú práve Vianoce, nedá sa povedať, že by boli Harry a Hermiona v oslavnej nálade. Harryho rodný dom je totiž plný nebezpečných nástrah, ktorým musia čeliť. Ak vás neodradí, že v dome vládne strašidelná atmosféra, vďaka Airbnb sa tu teraz môžete na chvíľu ubytovať. Dom stojí v anglickom Lavenhame a postavený bol údajne v 14. storočí. Patrí rodine de Veresovcov a za jednu noc tu zaplatíte 142 dolárov (približne 128 eur). Ubytovanie pôsobí naozaj ako vystrihnuté z magického sveta, môžete si posedieť pri teplom kozube, nasávať čarovnú atmosféru a ráno si dopriať pravé anglické raňajky.

Foto: Airbnb

Narozdiel od iných miest, ktoré fanúšikovia často navštevujú, nenájdete tu chrabromilské logo ani slizolinské hrnčeky. Harry mal predsa len jeden rok, keď sa tu odohralo nešťastie, nie je preto dôvod, aby bolo miesto premenené na obchod so suvenírmi. Navyše, ubytovanie je len pre odvážnych, aj keď tu zrejme nestretnete ducha Lily a Jamesa, údajne tu straší. Stretnúť tak môžete nepokojného ducha grófskeho potomka, vojaka Sira Francisa Vere a ďalších.

Ak vás však duchovia neodradia, môžete si v dome užiť maximálne pohodlie. K dispozícii budete mať vlastnú kúpeľňu, televíziu a pripojenie na internet.

Mentalfloss, Airbnb
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )