Foto: Instagram.com (@Bansky)

Bansky sa svojimi dielami zaradil medzi celosvetovo známych umelcov.

Jedným zo svojich najnovších diel zareagoval na súčasnú situáciu plnú nepokojov, ktorú zapríčinila smrť Georga Floyda. Vyjadril ním podporu hnutiu Black Lives Matter.

Ako informuje portál CNN, slávny umelec Banksy sa podelil o jedno zo svojich najnovších diel. Umelec je známy tým, že sa nebojí prostredníctvom svojich diel ostro kritizovať dianie vo svete. Najnovším dielom Banksy vyjadril podporu hnutiu Black Lives Matter a poukázal na to, do akej miery svetom otriasla nespravodlivá smrť afroamerického muža, ktorého 25. mája zabil policajt.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Banksy (@banksy),

Dielo si získalo pozornosť miliónov ľudí

Banksy dielo uverejnil prostredníctvom svojho Instagramu, kde za krátku chvíľu získalo milióny lajkov. Umelec okrem toho vyjadril myšlienku, že o rasizme nebude mlčať, pretože to nie je len problém ľudí odlišnej rasy, ale je to aj jeho problém. Dodal, že v rasovej otázke americký systém zlyháva a je najvyšší čas situáciu napraviť.

Členovia hnutia Black Live Matter neprotestujú proti neprávostiam len v Amerike, ale aj v iných častiach sveta. Približne 10 000 ľudí sa nedávno zhromaždilo aj v britskom Bristole, neďaleko údajného Banksyho rodiska. Protestujúci dav strhol z podstavca bronzovú sochu obchodníka s otrokmi Edwarda Colstona.

CNN
1
Uložiť článok
Komentovať