Foto: Instagram.com (@Banksy)

Známy britský streetartový umelec Banksy si v čase pandémie koronavírusu uctil zdravotníckych pracovníkov prostredníctvom nového diela v nemocnici v meste Southampton.

Banksy zverejnil nové dielo v stredu na svojom účte na Instagrame. Čierno-biela maľba zobrazuje malého chlapca v tričku a nohaviciach na traky, ktorý kľačí na zemi vedľa košíka s hračkami, kde ležia odložení zvyčajní superhrdinovia ako Superman či Batman. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tých chlapček nahradil novou hrdinkou – bábkou zdravotnej sestry, ktorú drží v ruke. Tá je oblečená v zdravotníckej uniforme s červeným krížom a tvár jej zakrýva ochranné rúško. Podobne ako Superman má zdvihnutú ruku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Banksy (@banksy),

Ako informovala spravodajská stanica BBC, Banksy údajne nemocnici nechal odkaz so znením „vďaka za všetko, čo robíte“. „Verím, že (táto maľba) toto miesto trochu rozjasní, hoci je len čierno-biela,“ dodal.

Maľba s rozmerom jeden meter štvorcový a pomenovaná „Game Changer“ (Ten, čo mení pravidlá), zostane v miestnej nemocnici do jesene a následne pôjde do dražby a zisk bude venovaný britskej Národnej zdravotnej službe (NHS).

Počas pandémie vytvoril umelecké dielo aj doma v kúpeľni

Banksy v čase pandémie koronavírusu premenil na umelecké dielo vlastnú kúpeľňu. Na Instagrame prednedávnom zverejnil fotografiu, na ktorej vidieť niekoľko potkanov namaľovaných na stene kúpeľne a na WC doske.

Okolité predmety, ako napríklad nakrivo otočené zrkadlo či rozvinutá rolka toaletného papiera váľajúca sa po zemi, sú naaranžované tak, aby to pôsobilo dojmom, že neporiadok v kúpeľni spôsobili potkany.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Banksy (@banksy),

Banksy k tomuto dielu napísal komentár: „Moja žena neznáša, keď pracujem z domu.“

Anonymný umelec s prezývkou Banksy, o ktorom je známe, že pochádza z Bristolu a do Londýna prišiel v 90. rokoch 20. storočia, sa stal známym na celom svete prostredníctvom svojich spoločensky kritických graffiti.

Pripisuje sa mu napríklad autorstvo graffiti v talianskych Benátkach, ktoré zobrazuje malé dievča v záchrannej veste držiace zapálenú fakľu, čím upozorňoval na migrantov pokúšajúcich sa na člnoch dostať do Európy.

Uložiť článok

Najnovšie články