10 strhujúcich filmov, ktoré si budete musieť pozrieť aspoň dvakrát, aby ste ich pochopili

gizmodo.com
gizmodo.com

Čo vás na filme zaujme? Najviac divákov asi zaujíma dej. Čím je dej filmu komplikovanejší a plný zvratov, tým viac vás dokáže zaujať a strhnúť do deja. Detektívky, thrillery alebo sci-fi sú určite najlepšie žánre na tieto nároky. Skoro vždy obsahujú nečakané zvraty, ktoré vás nadchnú, aj keď im niekedy hneď neporozumiete. Prinášame vám zoznam filmov, ktoré stoja za pozretie, ak máte radi filmy, nad ktorými musíte dlho premýšľať.

Looper

Veľmi  zložitý, futuristiсký film plný akcie. Looperi sú zabijaci, ktorí pracujú pre zločineckú organizáciu, ktorá posiela obete z budúcnosti na určené miesto, kde už čaká looper, aby vykonal svoju prácu. Looper, rovnako ako akýkoľvek iný film o cestovaní v čase, má tak trochu svoju vlastnú logiku, nad ktorou sa radšej príliš nezamýšľajte. Tento film stačí sledovať a užívať si.

mubi.com
mubi.com

Mulholland Drive

Film je o tých kúskoch, úlomkoch a malých častiach, ktoré tvoria celok. Neskúsení a nenároční diváci môžu jednoducho prihliadnuť jednu z mnohých maličkostí, ktorá im bude chýbať na pochopenie deja. Tento film vás udrží v strehu už od začiatku až do konca.

mubi.com
mubi.com

Revolver

Režisér Guy Ritchie vyzýva publikum, aby sa popasovalo s zložitými problémami. Je potrebné, aby ste ako diváci vyriešili prebiehajúcu otázku, aby ste sa posunuli k ďalšej. Popri tom, ako premýšľate nad „hlavnou“ otázkou, a to dôvodom, prečo sa hlavný hrdina správa tak, ako sa správa, vám ľahko uniknú ďalšie dôležité veci.  Takto, jeden po druhom, sa počet nevyriešených problémov neprestane zvyšovať.

socialclubco.com
socialclubco.com

Klub bitkárov / Fight Club

Tento nadčasový film z roku 1999 videl skoro každý, no ak patríte k tým, ktorí ho nevideli, určite stojí za to si ho pozrieť. Režisér David Fincher vtiahol divákov do hlavy úradníka Jacka, ktorý s kamarátom založí prvý klub bitkárov. Po zhliadnutí tohto filmu určite neostanete bez otázok a „netrénovaný“ divák si ho možno bude musieť pozrieť ešte raz.

comingsoon.net
comingsoon.net

Zelené peklo / Basic

Máte radi hlavolamy? Páčia sa vám zložité zápletky s veľkým množstvom zvratov? Ak áno, tento film musíte vidieť. Počas cvičenia na vojenskej základni v USA v Paname sa stane nehoda a tím účastníkov cvičenia spolu s ich inštruktorom zmizne. Dvaja, ktorí prežili, vypovedali svedectvo. Prípad sa s dejom stáva viac a viac prepracovanejší.

pluggedin.com
pluggedin.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov