youtube.com

Psy sú verní spoločníci a svojich blízkych neopustia len tak. Toto srdcervúce video je toho jasným dôkazom.

O psoch sa hovorí ako o verných spoločníkoch, ktorí nám pomáhajú a sú pri nás v dobrom aj zlom. To všetko je pravda, no verných priateľov vedia nájsť aj medzi sebou. Presne takého si našiel aj hnedý husky – jeho psí priateľ ho neopustil ani vtedy, keď riskoval vlastný život.

Video z východnej Číny dojalo mnohých ľudí. Zobrazuje totiž lojalitu, aká sa len tak u hocikoho nevidí. Hnedého huskyho totiž zrazilo auto a bez života ostal ležať na ceste. Jeho kamarát ho tam ale nenechal napospas a snažil sa ho prebrať. Žalostne na neho štekal, strkal doňho a zúfalo sa snažil oživiť ho. Žiaľ to nepomohlo.

Upozorňujeme, že video nie je vhodné pre citlivé povahy

Týmto činom riskoval svoj vlastný život. Psík pri svojom kamarátovi ostal dovtedy, kým neprišla jeho majiteľka a neodniesla mŕtveho psa z cesty. Jeho kamarát ho však ani vtedy neopustil a po celý čas bol pri ňom.

Takýto scenár nie je celkom neobvyklý. Psy poväčšine urobia prvé aj posledné pre svojich milovaných. Podobný prípad sa stal už v minulosti. Anglický špringeršpaniel ostal pri svojom mŕtvom pánovi päť hodín, až kým neprišla polícia. Jeho majiteľ nešťastne spadol počas prechádzky, ktorá sa mu stala osudnou.

Nám v redakcii je smutno najmä z reakcie okoloidúcich ľudí – pri nešťastnom psíkovi sa nikto z nich nezastavil a namiesto pomoci si zúfalého psíka nakrúcali. Pevne veríme, že vy máte svojich miláčikov radšej a takéto niečo by ste nedopustili.

Pozri aj: Ľudská hlúposť nemá hraníc: Tento úbohý ľadový medveď nakoniec skonal od žiaľu

interez.sk (katka), ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy