TASR/AP

Niekdajšiu zrejme najťažšiu ženu na svete dnes letecky previezli z Indie do Spojených arabských emirátov, kde sa podrobí ďalšej liečbe. V Indii absolvovala sériu operácií, pri ktorých prišla o 325 kilogramov.

Imán Abdal-Attíová (36) pôvodne vážila až 500-kilogramov a médiá ju označovali za vôbec najťažšiu ženu na svete. Vo februári ju v nákladnom lietadle previezli do indického Bombaja, kde sa následne podrobila operáciám zameraným na redukciu telesnej hmotnosti.

Lekári, ktorí jej pri týchto zákrokoch zmenšili objem žalúdka, dnes uviedli, že v ďalšej odtučňovacej liečbe bude pokračovať v hlavnom meste SAE Abú Zabí.

Experti z bombajskej nemocnice Saifee jej teraz predpísali špeciálnu tekutú diétu, vďaka ktorej by mala schudnúť natoľko, aby sa na mieste mohla podrobiť ďalšej operácii.

Imán Abdal-Attíová z Alexandrie má lymfedém, čiže poruchu spôsobujúcu opuch napínajúci mäkké telesné tkaniva. Váha jej začala dramaticky stúpať po tom, ako v 11 rokoch prekonala mozgovú porážku. Zo svojho domu podľa egyptských médií nevyšla nasledujúcich 25 rokov.

Finančné prostriedky potrebné na jej prepravu do Indie a SAE, ako aj lekárske zákroky i ďalšiu liečbu sa vyzbierali pomocou tzv. crowdfundingu, teda prostredníctvom príspevkov od veľkého množstva darcov.

Pozri aj: Česká skautka sa postavila na odpor neonacistom. Jej fotku teraz zdieľajú médiá po celom svete

TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)