Foto: Youtube (David Firth)

Ak ste sa potulovali temnými zákutiami internetu ešte pred rokom 2010, potom by vám meno David Firth mohlo s veľkou pravdepodobnosťou niečo hovoriť.

Tento animátor zažil virálnu slávu ešte predtým, ako slovo virálny vôbec bolo zaužívané v internetovom žargóne. A ak náhodou neviete o koho ide, David Firth je známy britský animátor, ktorý pôsobí prevažne na Youtube scéne. Tvorí krátke temné, niekedy až znepokojujúce animáky, ktoré si získali státisíce fanúšikov z celého sveta.

Mnoho z jeho animákov sa zapísalo do histórie Youtubu, avšak žiadny z nich nezažil tak masový úspech, ako Salad Fingers. Teda projekt, s ktorým teraz Firth chystá poriadne čierny comeback. Ide o akúsi nemŕtvu bytosť, ktorá prežíva v postapokalyptickom svete a celkom zjavne nemá v hlave všetko v poriadku.

Jeho dobrodružstvá sa za krátky čas stali veľmi obľúbeným zabijakom pracovného času. Aj napriek tomu, že sú strašidelné a vedia spôsobiť pocity úzkosti, akonáhle ich spoznáte, je len veľmi ťažké sa od nich odtrhnúť. A práve v tom spočíva ich čaro. Prvá zmienka o comebacku prišla len pred pár dňami, kedy Firth prostredníctvom Salad Fingers oslávil 1 milión odberateľov.

Salad Fingers má niekoľko ikonických epizód. Tie si síce získali na svoju stranu veľké množstvo ľudí, avšak nové spracovanie sme nevideli od roku 2004. Firthovi fanúšikovia sa ich však dožadujú od samotného zániku Salad Fingers. Väčšie množstvo odberateľov snáď Firtha motivuje natoľko, aby tento obľúbený seriál vydával opäť na pravidelnej báze.

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)