Foto: Twitter/ LADbible/ Warner Bros

Thriller s názvom Som legenda sa do kín dostal ešte v roku 2007.

Jednoznačne si však získal srdcia divákov a má poriadne vysoké hodnotenia. Môže za to nielen napínavá dejová línia, ale aj herecké obsadenie v podobe Willa Smitha a jeho verného psíka, sučky menom Abbey.

Abbey si vo filme zahrala sučku nemeckého ovčiaka Sam, ktorú dostala dcéra hlavného hrdinu, Roberta Nevilla, tesne pred tým, ako zomrela pri havárii helikoptéry. Sam tak bola pre Nevilla nielen skvelým spoločníkom v ťažkých časoch, ale zároveň mu pripomínala jeho milovanú dcérku.

Aj keď bol film natočený už pred rokmi, Sam, teda Abbey, je ešte stále nažive a žije ten najlepší možný psí dôchodok. Dnes má už 13 rokov a žije s rodinou Steva Berensa, ktorý ju kedysi trénoval. Pre LADbible sa Berrens vyjadril, že z Abbey je už dáma na dôchodku a začínajú sa objavovať prvé zdravotné ťažkosti. Napríklad, sučka už veľmi zle počuje, za loptou však stále behá ako v časoch, keď bola ešte len malým šteniatkom.

Abbey bola s rodinou Berensovcov už od útleho veku, kedy tvorca filmu požiadal Steva, vlastniaceho spoločnosť Animals of Distinction, aby pre film vytrénoval nemeckého ovčiaka. Steve si ju však nevie vynachváliť, tvrdí, že za krátky čas prešla výraznou premenou. Na tréning mala čas od júla do septembra, kedy sa už musela postaviť pred kamery. Za tak krátky čas však zvládla všetky triky, aké musí ovládať filmová hviezda a všetky ďalšie sa učila doslova za pochodu.

Okrem toho, veľkou výhodou bol aj fakt, že aj s ľudským hercom, Willom Smithom si okamžite sadli a stali sa z nich skvelí partneri. Mnoho hercov sa totiž o zvieratá príliš nezaujíma a vnímajú ich skôr ako konkurenciu, ktorá ich môže pripraviť o pozornosť divákov. Will Smith však medzi takých jednoznačne nepatrí a po celý čas si veľmi dobre uvedomoval, že v tom nie je sám. Istý čas sa dokonca povrávalo, že Will by si chcel Abbey po natáčaní ponechať.

Aj keď Steve mal isté obavy, nebol by proti. Tvrdí totiž, že mnoho hercov si svojich zvieracích kolegov zamiluje, to ich však zvyčajne veľmi rýchlo prejde. Napokon však Abbey predsa len ostala so svojim trénerom a stala sa neoddeliteľnou súčasťou Berensovej rodiny.

Po natáčaní filmu Som legenda, si Abbey zahrala ešte niekoľko menších úloh, teraz si však už plnými dúškami užíva rolu domáceho miláčika.

ladbible
Príbehy
0
Komentovať (0)