foto: Wikimedia

Ľuboš Belko / / News
Teória o plochej Zemi utŕžila v posledných mesiacoch snáď viac slávy ako by si vôbec zaslúžila.

Svojou absurdnosťou prilákala mnoho nových fanúšikov, ľudí kolektívne krútiacich hlavami a najmä vysokú pozornosť médii. Avšak každej senzácii jedného dňa musí odzvoniť a opäť príde niečo nové. Ešte väčšie, fascinujúcejšie, no omnoho menej uveriteľné. Na tom však nezáleží, pretože to je svet konšpiračných teórii. Teória plochej Zeme tvrdí, že nadnárodné organizácie (vláda, iluminátori, slobodomurári, alebo ktokoľvek koho majú na mysli) ovládajú naše životy.

Určujú chod dejín, financujú vojny a podobne. O tom všetkom ste už určite počuli a pokiaľ sa vám to ešte nepošťastilo, naštudovať si čosi o tejto teórii vôbec nie je na škodu, pretože je to naozaj zábavné a fascinujúce čítanie. Avšak flat eartheri nie sú jedinou skupinou ľudí, ktorá tvrdí, že sme ovládaní a nemáme slobodnú vôľu. Nie, nehovoríme o tvorcoch hry Assassin’s Creed. I keď sa môže zdať, že tá je zlatou studňou podobných konšpirácii, tu však ide o číru fikciu.

Ľudia, ktorí veria v dutú Zem berú takéto pseudo-informácie naozaj vážne.  „Na základe svojho výskumu môžem prehlásiť, že Zem je zhruba 1 200 kilometrov hrubá od vnútorného po vonkajší povrch,“ hovorí Rodney Cluff, jeden z najvýznamnejších hlasov teórie dutej Zeme. Korene tejto teórie by podľa všetkého mali siahať až do starovekého grécka a počiatkov kresťanstva, keďže obe kultúry zobrazili svoje peklo v hlbinách Zeme. Edmund Halley, ktorý sa preslávil Halleyho kométou v roku 1705 tvrdil, že nezvyčajné správanie kompasu je spôsobené tým, že naša planéta sa skladá z dvoch obalov. V istej časti je dutá a až omnoho hlbšie sa nachádza Zemské jadro.

Vedci tvrdia, že Zem je zložená z neporušených vrstiev. Pravda je však taká, že nie všetci sú tým absolútne presvedčení. Neznamená to, že sa prikláňajú k tejto teórii, len to, že majú isté pochybnosti. Rodney tvrdí, že do dutej Zeme sa dostalo aj niekoľko pozemských výskumníkov. Podľa neho sa niekoľkí z nich vrátili, aby povedali ľuďom na povrchu, aké to tam je, no iní tam zostali, pretože ide o úžasný svet. Rodney tiež zmienil príbeh Karla Ungera, nemeckého vojaka, ktorý sa dostal do dutej Zeme počas druhej svetovej vojny.

IMDB

Svojim priateľom na Zemi napísal list, v ktorom im objasnil, že sa mu podarilo dostať do dutiny Zeme a že tu požiadal o azyl, ktorý bol schválený. Celý jeho list v angličtine si môžete prečítať tu. Čo by sa malo nachádzať v dutej Zemi? Tu to všetko začína byť naozaj zaujímavé. Dutinu Zeme by mala osídľovať celá civilizácia, ktorá pozostáva z ľudí vysokých dva a pol metra a obrovských zvierat, riek, slnka či exotických rastlín. Rodney toto miesto opisuje ako utopický raj. Títo ľudia by mali byť omnoho viac vyvinutí ako my, dokážu omnoho lepšie porozumieť hudbe a majú vysokú potrebu vzdelávať sa.

Táto civilizácia má o nás vedieť všetko, no dištancuje sa od nás. Podľa Rodneyho je tu všetko väčšie, stále sa tu dajú nájsť mamuty a svet je obrátený. Teda tam kde my máme sever oni majú juh a zasa obrátene. Pokiaľ by ste chceli do dutiny Zeme vyraziť, otvory by sa mali nachádzať na severnom a južnom póle. A ak sa pýtate, prečo by nám to vláda nepovedala, keby to bola pravda, Rodney má samozrejme odpoveď. „Pretože by stratili svoju moc.“ Všetko je to prekrásny námet na scenár, no je vysoko nepravdepodobné, aby niečo z toho bola pravda. Napriek tomu sa táto teória javí omnoho viac umiernená, ako teória Plochej Zeme.

Pozri aj: Majú dostať reality show. Geniálny nápad má potvrdiť flat eartherom, že Zem nie je plochá

ladbible.com
0
Komentovať (0)