Foto: Pixabay

Ľuboš Belko / / News
Teórie o plochej Zemi vám určite neušli.

Nie je šanca, aby vám ušli, pretože na nás vykúkajú spoza každého rohu. Zvláštne však je, že všetky tieto teórie sú maximálne pritiahnuté za vlasy a aj napriek tomu si získavajú čoraz väčší okruh fanúšikov. Ak uplatníte čo i len zdravý sedliacky rozum a nemusíte pritom ani perfektne rozumieť fyzike, jediný výsledok, ku ktorému môžete dôjsť je, že Zem je okrúhla. Teda nie je to perfektný kruh, ale je.

No pokiaľ si to myslíte, v očiach ľudí, ktorí vyznávajú plochú Zem, ste zrejme ignorant a ovca, ktorá slepo nasleduje svojho pastiera. Mohli by sme sa oprieť o niekoľko základných logických faktov, ktoré by okamžite vyvrátili plochosť Zeme, avšak aby sme nehádzali hrach o stenu, radšej sa tomu vyhneme a prejdeme rovno k veci. Tá sa má tak, že pokiaľ by ste flat eartherovi chceli vysvetliť, že Zem nie je plochá, okamžite by ste pohoreli. A to na akýchkoľvek argumentoch.

Earth's City Lights by DMSP, 1994-1995 (large).jpg
Wikimedia

Ľudia na reddite sa však zhodli na jednom spôsobe, ktorý by mohol fungovať. Padol návrh, ktorý tvrdí, že najlepší spôsob ako týmto ľuďom dokázať pravdu, je reality show. Ich úlohou by bolo, aby našli kraj našej zemeplochy. Problém je však v tom, že väčšina fanúšikov tejto bizarnej teórie neverí, že okraj je možné dosiahnuť. Ten má byť totiž chránený ľadovou stenou.

Používateľ brssnj45 podal vysvetlenie: „Pred časom som stretol flat earthera. Ich myšlienka tkvie v tom, že v ľadovej stene sa nachádza tunel. Je situovaný v oblasti južného pólu a stráži ho armáda, takže ním absolútne nikto nemôže preniknúť.“ Knut_Sunbeams problematiku ešte o čosi doplnil: „Bol som vyhodený z ich fóra, pretože som sa im smial. Ich mentalita mi pripadá jednoduchá. Pokiaľ by ste ich aj vzali do vesmíru a ukázali im, že Zem nie je plochá, stále by vám neverili.

Možno by reality show bola cestou, ako týmto ľuďom ukázať, kde je pravda. A možno by to bolo skutočne tak kontraproduktívne, ako píšu ďalší používatelia. Tak či onak by určite išlo o skvelú večernú zábavu.

Pozri aj: Zatmenia, meteorické roje či hranica čiernej diery. 7 najväčších astronomických udalostí, na ktoré by ste sa mali v roku 2018 pripraviť

ladbible.com
0
Komentovať (0)