Foto: Wikimedia.org

Branislav Blaško / / News
Americká spoločnosť Pantone, ktorá sa špecializuje na patentovanie farebných odtieňov používaných v rôznych technologických odvetviach, zaradila do svojho portfólia novú štandardizovanú farbu s názvom Love Symbol #2 na počesť vlani zosnulého speváka a skladateľa Princea.

Informoval o tom dnes webový portál hudobného magazínu New Musical Express (NME). Spoločnosť sa v tejto iniciatíve spojila s organizáciou, ktorá teraz spravuje umelcovu pozostalosť. Inšpiráciou pre vytvorenie tohto špeciálneho odtieňa purpurovej farby bol Princeov na zákazku vyrobený klavír Yamaha Purple, s ktorým mal hudobník absolvovať turné, plány však zmarila jeho predčasná smrť.

Farba samotného klavíra bola inšpirovaná skladbou Purple Rain, jedným z jeho najväčších hitov. Použitý výraz Love Symbol používal Prince v 90. rokoch ako svoje alternatívne ego vyjadrené symbolom. V budúcnosti bude všetok materiál vydaný v spojitosti s Princeom vyhotovený v tomto unikátnom odtieni.

Foto: Pantone

Spevák zomrel 21. apríla 2016 na náhodné predávkovanie sa liekmi proti bolesti v komplexe Paisley Park pri Minneapolise, ktorý slúžil ako jeho sídlo a zároveň nahrávacie štúdio. Po jeho smrti sa komplex zmenil na verejne prístupné múzeum venované jeho životu a tvorbe. Zahŕňa tiež koncertnú miestnosť s pódiom.

Pozri aj: Prekvapila ich v spánku, nemali žiadnu šancu. V Sierra Leone pochovala rieka plná smrtiaceho bahna 312 ľudí

TASR
0
Komentovať (0)