Foto: TASR, ČD

Branislav Blaško / / Lokál
Železničná spoločnosť Slovensko a České dráhy včera predstavili zmodernizovaný vlak Pendolino, ktorý  zabezpečuje najmodernejšie spojenie na trase Praha – Košice.

Český národný dopravca začal podľa neho v júni s revitalizáciou prvého zo siedmich rýchlovlakov Pendolino. „Rozhodli sme sa urobiť komplexnú obnovu interiérov pre cestujúcich, toaliet, vybavenia bistro oddielov, sedadiel, elektrických zásuviek a osvetlenia,“ uviedol člen predstavenstva ČD Miroslav Kupec.

„Vymenili sme celkom 327 sedačiek, natiahli sme vyše dva a pol kilometra nových káblov, vymenili kompletne klasické osvetlenie za led diódové svetlá. Doplnili sme tiež moderné prvky, ktoré pred 12 rokmi neboli vo výbave vlakov obvyklé. Do každej jednotky sme inštalovali 28 LCD monitorov nového vizuálneho informačného systému. Vo vlaku tak vzniklo i malé detské kino, dizajnovo sme viac odlíšili prvú a druhú triedu,“ uvádza Kupec.

Nová podoba SuperCity Pendolino

Podívejte se na novou podobu vlaků SuperCity Pendolino! První souprava s novým interiérem zavítá zítra, to je v sobotu, na Den železnice do Bohumína. Tam bude volně přístupná pro všechny účastníky akce. Tak se přijeďte podívat. 🙂

Posted by České dráhy on Freitag, 22. September 2017

Trať z Prahy do Košíc rýchlovlak Pendolino prekoná za 7 hodín a 16 minút. „Sme veľmi radi, že spoločnosť ZSSK môže ponúknuť cestujúcim kvalitné, rýchle a cenovo dostupné spojenie medzi Košicami a Prahou. Moderná vlaková súprava Pendolino poskytuje komfortné cestovanie a spĺňa vysoké požiadavky cestujúcich,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Na snímke zmodernizová jednotka SC 241 Pendolino Košičan počas jazdy na železničnej stanici v Žiline, Foto: TASR – Erika Ďurčová

„Za rok 2015 bolo prepravených viac ako 81.000 cestujúcich, v roku 2016 to už bolo viac ako 96.000 osôb, čo predstavuje medziročný nárast o 19 %. Do konca augusta tohto roka sa už Pendolinom odviezlo viac ako 80.000 ľudí. Preto veríme, že tento pozitívny trend bude pokračovať aj naďalej,“ dodal člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK Karol Martinček.

Pendolino – druhá trieda, Foto: ČD

„Národný dopravca do budúcich letných prázdnin uskutoční rekonštrukciu interiéru u zvyšných súprav, aby sme mali pre našich zákazníkov upravenú celú flotilu všetkých siedmich súprav,“ dodal člen predstavenstva ČD zodpovedný za osobnú dopravu Michal Štěpán.

Pozri aj: Nie je im čo závidieť. Česko sa stalo najnezdravšou krajinou na svete, Slovensko sa taktiež umiestnilo na nelichotivej priečke

TASR

 

0
Komentovať (0)