Foto: Pixabay.com

Dvoch tínedžerov zachránili po troch dňoch strávených v podzemných Parížskych katakombách, ktorých steny sú lemované ľudskými kostrami.

Uviedla, že v stredu ráno zalarmovala hasičov, aby pomohli nájsť nezvestných chlapcov vo veku 16 a 17 rokov. Skupiny záchranárov, vrátane skalolezcov a cvičených psov, sa pustili do pátrania po chlapcoch a o niekoľko hodín ich našli mierne podchladených v bludisku chodieb pod južným Parížom.

Zatiaľ neboli zverejnené okolnosti, za akých sa chlapci stratili. Niektorí ľudia sa vkradnú do katakomb, keď je už oficiálne múzeum zatvorené, a trúfnu si do častí, ktoré sú zvyčajne pre návštevníkov neprístupné. Niektorí zvedavci tam dokonca organizujú špeciálne večierky alebo dobrodružné hry.

Katakomby sa začali stavať už v stredoveku. V súčasnosti majú približne 190 kilometrov chodieb, ale verejnosti je sprístupnená len časť – asi dva kilometre. Katakomby sa nachádzajú v hĺbke približne 20 metrov pod celým Parížom. Sú v nich uložené kostrové pozostatky okolo šesť miliónov ľudí – premiestňovali ich tam od roku 1786, keď úrady zrušili verejné cintoríny, lebo museli ustúpiť novej mestskej zástavbe.

Pozri aj: Vesmírny národ Asgardia začína kolonizovať vesmír. Na jeseň posiela na obežnú dráhu svoj prvý satelit

TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)