blogspot.com

branči / / Film
Filmy, ktoré si spoločne na Valentína za žiadnu cenu nepúšťajte.

Ak si jeden z mála a dnes večer si plánuješ so svojou polovičkou spraviť pekný večer a pozrieť dobrý film, máme tu pre vás 10 výstrah. Tieto filmy si dnes určite nepozerajte, môže sa stať, že vám totálne zruinujú pekný a romantický valentínsky večer.

5×2

theredlist.com

Film vám ukáže úpadok vzťahu. Od rozchodu späť k začiatku, keď sa dvaja ľudia spolu zoznámili. Film zachytávajúci 5 príbehov zo života dvoch milencov je zvláštny tým, že sa odvíja od konca k začiatku ich spoločného života.

Šialene zamilovaný

rogerebert.com

Film vám ukáže, aké je to byť v dlhom vzťahu. Snímka krásne ukazuje, ako je prvá skutočná láska vzrušujúca, blažená a zároveň zničujúca. Keď sa britská študentka univerzity v Los Angeles Anna zamiluje do svojho amerického spolužiaka Jacoba, vrhnú sa spolu do vášnivého a život meniaceho sa vzťahu. Lenže čoskoro budú rozdelení, pretože Anna poruší podmienky pre udelenie víza.

Prerušený kruh

scottfeinberg.com

Snímka rozpráva milostný príbeh Elise a Didiera, ich lásku, až pokiaľ ich dcérka vážne neochorie. Elise vlastní tetovací salón a Didiera hrá v kapele na bendžo. Aj napriek veľkým vzájomným rozdielom sú veľmi zamilovaní. On hovorí, ona počúva. On je oddaný ateista a naivný romantik zároveň. Ona má na krku vytetovaný kríž, hoci stojí oboma nohami pevne na zemi. Po narodení dcérky Maybelle je ich šťastie naplnené až pokiaľ Maybelle po šiestich rokoch vážne neochorie.

Na dotyk

blogspot

Film Na dotyk je sarkastickým pohľadom na súčasné citové vzťahy, rozpráva príbeh štyroch obyvateľov Londýna, ktorých osudy sa pretnú v nemilosrdnej medziľudskej hre plnej náhodných stretnutí, spaľujúcej príťažlivosti a bezstarostných zrád.

Blue valentine

rogerebert.com

Blue Valentine je príbeh o nájdenej a stratenej láske. Odohráva sa v niekoľkých časových rovinách, kedy sa miešajú okamihy zo súčasnosti a romantické spomienky na minulosť. V dojemnom príbehu sa rozhodne mladý pár v snahe zachrániť rozpadajúce sa manželstvo stráviť jednu noc bez svojej dcéry. Ešte pred šiestimi rokmi ležali vedľa seba. Avšak ich spoločná cesta nakoniec pomaly speje k hlbokému zármutku a nesplneným sľubom.

Núdzový východ

altfg.com

Dráma Núdzový východ sa veľmi podobá oscarovej Americkej kráse. Aj tu vidíme, ako nefunkčná je tá najvšeobecnejšia predstava o naplnení amerického sna, teda pokojný rodinný život v domčeku na predmestí. Mladí manželia Frank a Abby tiež žijú málo vzrušujúcim životom americkej strednej triedy ako ich susedia, ale sami cítia, že do tohto prostredia nepatria. Abby neláka kariéra ochrankyne domáceho krbu a vychovávateľky vlastných detí. Chcela by sa stať herečkou, preto sa snaží Franka prehovoriť k presťahovaniu do Paríža. Ani Frankovi sa monotónna kariéra kancelárskej krysy nepáči, lenže namiesto snenia o Paríži sa oddáva alkoholu a vnadnej kolegyni. Ako sa rúcajú ich spoločné plány a túžby, upadá aj ich vzťah, ktorý dospeje až do bodu mrazu.

Homár

rogerebert.com

Snímka Homár je romantickým filmom, ktorého dej sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy sú podľa zákonov mesta nezadaní ľudia zatýkaní a odvážaní do hotelov. Tam si musia do 45 dní nájsť zodpovedajúceho partnera. Ak sa im to nepodarí, sú premenení na zviera podľa vlastného výberu a sú vypustení do lesa. Zúfalému mužovi sa podarí utiecť z hotelu do lesa, kde žijú samotári, a zamiluje sa tam. Avšak niečo nie je v poriadku.

Rozchod!

skim.gs

Romantická komédia Rozchod! sa začína presne tam, kde väčšina podobne žánrovo ladených filmov končí. Dvaja ľudia sa stretli, zamilovali do seba až po uši a našli si spoločné hniezdočko, v ktorom chceli žiť šťastne až do smrti. Po čase sa začali nenávidieť. Zámienkou pre ukončenie ich spoločného života sa stane jedna z mnohých banálnych hádok, ktoré sprevádzajú sto percent partnerských vzťahov. Na jej konci sa rozhodnú, že sa každý vydá vlastnou cestou. Problém je v tom, že nádherný byt, ktorý si zaobstarali a zariadili, patrí obom a ani jeden nemá vôľu sa z neho vysťahovať.

Stratené dievča

blogspot.com

Čo sa stane, keď sa chcete s niekým rozísť. Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje, že nezmizla dobrovoľne. Zúfalý manžel organizuje rozsiahle pátracie akcie a snaží sa robiť všetko možné pre to, aby sa jeho žena našla. Všetky stopy, nájdené dôkazy a svedectvá Amyiných blízkych ale ukazujú práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť zločinu, alebo cynický netvor, ktorý vodí políciu aj verejnosť za nos, aby zo seba sňal podozrenie?

Divočina

post-gazette.com

Každý z nás má chvíle, kedy sa cíti mizerne, má všetkého plné zuby a všetko sa okolo neho sa rúca. Cheryl, hlavná hrdinka filmu Divočina, sa takto cíti už dlhšiu dobu. Po smrti matky a krachu manželstva si myslí, že už prišla o všetko. Do života jej navyše vstúpia aj drogy a náhodné známosti na jednu noc. A keď už má pocit, že nemá čo stratiť, urobí najneočakávanejšie rozhodnutie svojho života. S nulovými skúsenosťami s divokou prírodou a s obludne ťažkým batohom, poháňaná zvyšnou vôľou sa rozhodne úplne sama zdolať 1770 km dlhú vysokohorskú trasu pomenovanú PCT – Pacifik Crest Trail.

Izba

imgix.net

Pre päťročného Jacka je izba celým svetom. Je to miesto, kde sa narodil, vyrastá a kde žije v bezpečí so svojou mamou Joy. Spolu si čítajú, učia sa a hrajú sa. Poznanie o svete Jack nadobúda prostredníctvom niekoľkých detských kníh a detských televíznych seriálov. Všetko, čo je mimo izbu, je fiktívne, len izba je skutočná. V noci ho mama vždy ukladá do bezpečia šatníka, v ktorom má zaspať skôr, ako príde Starý Nick, ich väzniteľ. Izba je pre Jacka domovom, ale pre jeho mamu väzením, v ktorom ju starý Nick drží už viac ako sedem rokov.

Ak však hľadáte filmy, ktoré by sme vám na Valentína odporučili, určite si prečítajte aj tento článok:  14 filmov o láske, ktoré sú založené na skutočných príbehoch zo života

csfd
Komentovať (0)