Foto: Instagram (elenaiwt, yasha_kot_)/UNILAD

brooklynskyfrajer / / Zviera
Instagramovú modelku prešetrujú za krutosť voči zvieratám, svoju bezsrstú mačku nechala potetovať, aby pôsobila zaujímavejšie.

Už niekoľkokrát sme vás informovali o týraní zvierat, ktoré sa neustále deje vo svete. A aj napriek tomu, že takéto konania majú čoraz prísnejšie regulácie, ľudia sú stále nepoučiteľní. Môžeme byť však aj vďační za kroky, ktoré pomáhajú zvieratá zachrániť. Pred týždňom vo štvrtok New York oficiálne zakázal vystupovanie slonov v cirkusoch. Bohužiaľ na opačnej strane sledujeme aj prípady, kedy nevíťazí rozum, ale zisk. Na fínskych farmách sú napríklad násilne prekrmované polárne líšky, ktorých chov je vedený len za účelom predaja ich kožušín.

A potom tu máme prípady, nad ktorými sa nám zastavuje mozog. Pre ukrajinskú modelku menom Elena Ivanickaya totiž jej čin nepredstavuje žiadny zisk. A zrejme, ani uspokojenie z toho, že zviera trpí. Svojej mačke nechala totiž vytetovať egyptský motív len preto, že sa jej s ním zviera javí okázalejšie. Fotografiami svojho barbarského skutku sa pochválila na Instagrame.

Podľa všetkého bola táto úbohá mačka uvedená do umelého spánku predtým, ako tatér na jej hrudníku vyhotovil svoje dielo. Po tom, čo boli fotky publikované online, sa voči modelke zdvihla oprávnená vlna kritiky, pretože celkom zjavne tento počin môžeme považovať za týranie zvierat. Jedna z Eleninych sledovateliek napísala komentár: „Bolo by lepšie, keby si nechala na čelo vytetovať ‚Idiot‘. Niekto by jej mal zlámať prsty za týranie bezbranného zvieraťa. Úbohá mačička.

Modelka si však za svojim rozhodnutím stojí a rozhodla sa brániť. Povedala, že jej mačka Yasha má lepší život, než väčšina ľudí, ktorí sa nad jej tetovaním rozčuľujú. Tvrdí, že mačke nebolo žiadnym spôsobom ublížené. Tiež hovorí, že Yasha si žije luxusnejším životom, než väčšina ľudí, jedáva napríklad pravidelne živé ustrice, ktoré si mnohí ľudia nemôžu dovoliť ani občas.

Nebol kastrovaný a nikdy ani nebude, to by bolo skutočné týranie. Predtým, než som ho dala tetovať, overila som si všetko u veterinára, ktorý nenamietal. Veterinár bol tiež počas procedúry prítomný, takže všetko bolo pod kontrolou. O svoju mačku sa starám s láskou.“ Napísala Elena. Dodala tiež, že mačka má šťastný život a tetovanie bolo vytvorené na vrchnej vrstve kože.

Povedala tiež, že Yasha necítil žiadnu bolesť, pretože ihla išla iba 1 – 2 milimetre pod jej kožu. Po procedúre sa správanie zvieraťa nezmenilo a pokračuje vo svojej rutine. Aj napriek tomu, že oficiálne úrady nie sú jej skutkom nadšené, podľa zákona k týraniu zvieraťa nedošlo. Hovorkyňa polície Natalia Chovpylo povedala: „Pokiaľ dokážeme, že zviera bolo týrané, otvoríme prípad.

Pozri aj: Bojové psy a diviaky tu zápasia na smrť. Nehumánny indonézsky šport poburuje ľudí po celom svete

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)