Focus Features

Martin Majdák / / Film
Máte dvadsaťdva až dvadsaťšesť a neviete sa rozhodnúť, čo ďalej so životom. Polovica kamarátov sa žení a zakladá si rodiny, zatiaľ čo druhá polovica pridáva každý piatok na Instagram fotky z nejakej divokej párty.

Aby sme vám priblížili nástrahy, ktoré prináša život s prichádzajúcou zodpovednosťou, zostavili sme zoznam filmov, ktoré by ste si mali pozrieť, kým budete mať tridsať. Tieto filmy vám možno ukážu, že to celé mohlo dopadnúť aj horšie, prípadne sa v hlavných hrdinoch nájdete a ich riešenie situácie vám ukáže cestu. 

The Graduate

MGM
MGM

Nič nevystihuje situáciu po ukončení univerzity ako tento film. Romantická komédia o bezcieľnom mladom mužovi bez práce, ktorý sa nevie rozhodnúť, či miluje staršiu ženu alebo jej dcéru.

IMDB hodnotenie 8.0

In a World…

Roadside Attractions
Roadside Attractions

In a World… je komédiam ktorú si napísala, režírovala aj zahrala herečka Jake Bell. Je o mladej žene, ktorá sa snaží uchytiť v dabingu aj napriek tomu, že nemá mikrofónový hlas. Na svojej ceste narazí na sexizmus na pracovisku a podceňovanie zo strany okolia.

IMDB hodnotenie 6.7

Tangerine

Magnolia Pictures
Magnolia Pictures

S filmom o transgender prostitútke sa asi nebudete chcieť stotožniť, to ani nie je cieľom filmu. Príbeh Sin-Dee Relly, ktorá zistí, že ju podvádza jej priateľ je o podpore, ktorú prináša pravé priateľstvo.

IMDB hodnotenie 7.0

The Devil Wears Prada

Photo © 20th Century Fox
Photo © 20th Century Fox

Komédia o mladej dievčine, ktorá začína pracovať pre módny časopis. Hlavná postava Andy pri svojej novej šéfke (ktorú hrá Meryl Streep) rýchlo zistí, že táto práca bude ťažšia, než sa na prvý pohľad zdalo.

IMDB hodnotenie 6.8

Office Space

Photo © 1999 20th Century Fox
Photo © 1999 20th Century Fox

Film Office Space je o pocite beznádeje, ktorý sa môže vyskytnúť, keď pracujete v kancelárii. Každý deň ten istý stôl, tá istá obrazovka a takmer rovnaká náplň práce. Jediné čo sa líši, je okolnosť, ktorá vás dnes vytočí. Čo ak sa nájde niekto, kto sa to rozhodne zmeniť?

IMDB hodnotenie 7.8

Groundhog Day

Columbia pictures
Columbia pictures

Ďalší z filmov o tom, že náš život plynie bez nášho pričinenia a každý deň sa podobá na ten predchádzajúci. Na konci sa možno zamyslíte nad životom a budete sa na veci pozerať trochu inak.

IMDB hodnotenie 8.0

Touki Bouki

The Criterion Collection
The Criterion Collection

Film o páre zo Senegalu, ktorý sa snaží zarobiť peniaze na výlet do Paríža, vo vás prebudí cestovateľského ducha. Nakoniec nastavuje otázku, či vieme ujsť pred všednosťou našich životov len vďaka cestovaniu.

IMDB hodnotenie 7.1

500 Days of Summer

Fox Searchlight
Fox Searchlight

Trpká romantická komédia o tom, ako ťažké je dostať sa cez rozchod. Ak máte radi indie rock a beznádejné citáty o láske, v tomto filme si prídete na svoje.

IMDB hodnotenie 7.7

50/50

Summit Entertainment
Summit Entertainment

Film podľa životnej skúsenosti scenáristu Willa Reisera, ktorý trpel rakovinou. Príbeh hovorí o tom, ako blízko sme všetci od momentu, kedy sa nám celý život otočí hore nohami a ako by sme si mali užívať každú chvíľu, ktorú máme.

IMDB hodnotenie 7.7

The Big Chill

Summit Entertainment/Criterion Collection
Summit Entertainment/Criterion Collection

Typická komédia o dospievaní generácie „Baby Boomers“, ktorí sa stretnú na pohrebe spolužiaka, ktorý spáchal samovraždu. Náhle úmrtie ich prinúti nazrieť do seba a prehodnotiť ideály, s ktorými dospievali.

IMDB hodnotenie 7.2

Red Beard

Photo © Toho Company
Photo © Toho Company

Príbeh o mladom doktorovi z mesta, ktorého poveria službou na klinike v odľahlom mestečku. Film rozpráva o tom, aké ťažké je zvyknúť si na zmeny a ako až veľmi sa dá miesto na zemi zmeniť jedným človekom.

IMDB hodnotenie 8.3

Love and Death

United Artists
United Artists

Staršia tvorba Woodyho Allena, v ktorej si, samozrejme, zahral hlavnú úlohu, rozpráva o problémoch s peniazmi a láskou mladého chlapca z obdobia cárskeho Ruska. Film je paródiou na historické romány typu Vojna a Mier.

IMDB hodnotenie 7.8

The Social Network

Sony
Sony

Film o vzniku jednej z najznámejších sociálnych sietí súčasnosti – Facebooku.  Mark Zuckerberg vo svojej ceste za úspechom zistí, že s veľkými ambíciami prichádzajú aj veľkí nepriatelia.

IMDB hodnotenie 7.7

The Wolf Of Wall Street

Paramont
Paramont

Chamtivosť, do ktorej sa vrhá naša spoločnosť, zobrazená tak esteticky, ako to len ide. Film je o ceste mladého pracovníka na burze, ktorý sa vypracuje na milionára a konečne si môže užívať život so všetkým, čo k tomu patrí.

IMDB hodnotenie 8.2

No One Knows About Persian Cats

Mij Film
Mij Film

Čiastočne dokumentárny film o undergroundovej rockovej scéne v Iráne. Vzhľadom na to, že vláda zakazuje určité žánre hudby, mladí umelci musia cvičiť a vystupovať na absurdných miestach.

IMDB hodnotenie 7.2

Before Sunrise

Columbia Pictures
Columbia Pictures

Dvaja mladí ľudia sa náhodou stretnú vo vlaku a rozhodnú sa spolu stráviť večer vo Viedni. Vedia, že toto je pravdepodobne ich prvá aj posledná noc. Film má ďalšie dve pokračovania „Before Sunset“ a „Before Midnight“.

IMDB hodnotenie 8.1

Defending Your Life

Warner Bros.
Warner Bros.

Film sa začína dopravnou nehodou mladého muža. Ten čoskoro zisťuje, že po smrti si musíme svoje miesto v nebi obhájiť pred súdom.

IMDB hodnotenie 7.3

Chungking Express

Miramax
Miramax

Vo veľkom meste ako je Hong Kong je síce vždy veľa ľudí, ale keď tam nikoho nepoznáte, môžete sa cítiť aj napriek tomu osamelo. Anonymita veľkomesta je tu zobrazená na kriminálno milostnej zápletke medzi policajtom a jeho kolegyňou.

IMDB hodnotenie 8.1

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Focus Features
Focus Features

Po tom, ako dlhoročný pár nevidí vo svojom vzťahu zmysel, rozhodnú sa obaja vymazať si spomienky na toho druhého a „začať odznova“. Chvíľu vám môže trvať, kým začnete brať vážne Jimma Carreyho, keďže toto nie je komédia ale výsledok je prekvapivo príjemný.

IMDB hodnotenie 8.3

Moonlight

A24
A24

Príbeh mladého homosexuálneho chlapca v Miami, kde je drsný imidž dôležitý. Fil, ocenený na tohtoročných Oscaroch ako najlepší film roka sa odohráva v troch etapách zachytávajúcich detstvo, mladosť a dospelosť.

IMDB hodnotenie 7.6

Žiadný film vám jednoznačne neporadí, čo so životom. Na to musíte prísť sami. Niekedy ale nezaškodí pozrieť sa na svet očami niekoho iného.

Pozri aj: 10 najlepších detektívnych filmov plných nečakaných zmien, ktoré vás udržia v napätí až do konca

interez.sk (Martin Majdák) businessinsider.com
0
Komentovať (0)