Foto: Youtube.com(Baštrng), Instagram.com (@dejepisinak)

Slovenský Youtube ponúka veľa kvalitných kanálov, nie všetci však o nich ešte vedia.

Slovenský youtube svet nie je len o Gogovi, Explovi, Lucy Pug či Mome. Slovenská scéna je oveľa pestrejšia. Dnes vám prinášame krátky prehľad Youtube kanálov, ktoré síce nemajú státisíce odberov, no za vašu pozornosť určite stoja. A ak sa vám páčia, určite im dajte šancu.

Interez

Aj keď to znie ako klišé, prvý kanál, ktorý by sme vám chceli predstaviť, je práve ten náš. Okrem náučných videí, kde každý štvrtok predstavujeme rôzne hypotézy a rozoberáme tie najneuveriteľnejšie scenáre, môžete na našom Youtube kanáli sledovať každú nedeľu aj zábavnú reláciu V KOCKE.

Počet odberateľov: Viac ako 30-tisíc


StartItUp.sk

Určite poznáte portál StartItUp.sk. Novinkou je však ich Youtube kanál, ktorý rozhodne stojí za zmienku. Okrem toho, že nový obsah pridávajú každý deň, za zmienku stojí aj zaujímavá relácia 4mov, ktorá perfektne a sarkasticky reflektuje aktuálne dianie vo svete a raz týždenne dostáva do kolien čoraz viac a viac ľudí.

Počet odberateľov: Viac ako 4-tisíc


Matika za 3 minúty

Ak si myslíte, že Youtube je miesto len na zábavu, Matika za 3 minúty vás presvedčí o opaku. Ak máte radi svoj mozog a radi ho aj používate, tento kanál je pre vás ako stvorený. Denná dávka matiky, hádaniek a zaujímavostí, väčšinou zrozumiteľne a niekedy aj vtipne vás toho veľa naučí a hlavne rozšíri vaše obzory.

Počet odberateľov: Viac ako 2-tisíc


JurajVie

Youtuber Juraj mal ešte pred pár mesiacmi len pár odberov, no to sa za krátku dobu zmenilo. Určite za to môže aj jeho kvalitný, náučný a hlavne veľmi zaujímavý obsah. Ak máš rád zaujímavosti zo sveta vedy, či techniky a ak sa rád dozvedáš odpovede na rôzne otázky, Juraj ti vo svojich videách na ne rád odpovie.

Počet odberateľov: Viac ako 40-tisíc


Dejepis Inak

Sandra a jej kanál Dejepis Inak je ďalším príkladom, kde sa okrem zábavy aj niečo naučíte. A to nie len tak. Sandra vyštudovala učiteľstvo dejepisu, no bohužiaľ sa dnes venuje inej profesii. Svojich žiakov má však na Youtube a je ich už viac ako 10-tisíc.

Počet odberateľov: Viac ako 10-tisíc


BeWise

Ak očakávate od Youtube kvalitné a prepracované videá, ktoré rozoberajú rôzne vedecké otázky dopodrobna, Peťo z BeWise sa vám určite zapáči. Peťo síce pridáva videá len raz mesačne, no ako sa hovorí, na dobré dlho čaká.

Počet odberateľov: Viac ako 15-tisíc


Adventure Hunters

Ak radi spoznávate nové miesta alebo cestujete, kanál chalanov z Adventure Hunters je určite pre vás. Okrem cestovateľských videí, ktoré predstavujú zaujímavé či opustené miesta Slovenska tu po novom môžete sledovať aj ich novú talkshow o cestovaní 7divov.

Počet odberateľov: Viac ako 8-tisíc


Povec Ty

Povec Ty je projekt Mareka Polomského a jeho tímu. Ide vlastne o inšpiratívno- zábavnú talkshow, kde si Marek pozýva zaujímavých ľudí. Samotný event sa koná (zatiaľ) v Banskej Bystrici, no všetky talky môžete sledovať aj pohodlne cez Youtube kanál Povec Ty. Takže, ak máte radi hovorené slovo, radi si vypočujete zaujímavé príbehy ľudí, myslíme, že by ste mal dať šancu aj kanálu Povec Ty.


Drahomír Piok

Drahomír Piok má na Youtube viac ako 25-tisíc odberateľov a jeho vlogy sú na veľmi vysokej úrovni. Ak si myslíte, že Sajfa je jediný youtuber, ktorého vlogy stoja naozaj za to, Draho vás presvedčí o opaku.

Počet odberateľov: Viac ako 25-tisíc


Baštrng

Baštrng je autorský projekt Michala Kubovčíka, ktorý v spolupráci s režisérom Karolom Vosátkom a hudobným skladateľom Jurajom Haškom ponúkajú svojský pohľad na vybrané témy učiva. Hravou formou, či už prostredníctvom stand-up formátu, komiksu, animácie, bábkovej či činohernej scénky, približujú predovšetkým diela povinného čítania, ale taktiež dejepisu, anatómie, matematiky, fyziky či chémie.

Počet odberateľov: Viac ako 37-tisíc


Pozri aj: Zarobilo by milióny? Toto by sa stalo, keby toto video na YouTube videl každý človek na našej planéte

Najnovšie články