Foto: Instagram (uninoticias)

Historické stretnutie dvoch kórejských lídrov má nový objekt záujmu.

Kimove topánky. Líder Severnej Kórey Kim Čong-un a líder Južnej Kórey Moon Jae-In sa stretli v demilitarizovanej zóne. Akákoľvek medializácia Kima v minulosti bola prísne kontrolovaná, preto toto stretnutie horlivo sledovali milióny ľudí. Severná Kórea ukončila svoj jadrový program a medzi krajinami sa konečne po niekoľkých rokoch, otepľujú vzájomné vzťahy.

Konzervatívne noviny Chosun Ilbo v Južnej Kórei sa stavajú kriticko voči Kimovi, no aj voči Moonovi. Najali si sedem expertov na to, aby preštudovali zábery z historického stretnutia a našli tu akýkoľvek detail, ktorý by stál za zmienku. Tí pri nich strávili celé hodiny, kým skutočne na niečo prišli. Kim síce v topánke nemal ukrytý spúšťač k balistickej strele, no jeho obuv aj napriek tomu pútala veľkú pozornosť.


Kim má podľa propagandy jeho krajiny výšku 170 centimeterov. Jeho otec mal 157 centimeterov a nosil opätky alebo topánky na platforme, aby vyzeral vyššie. Práve preto prišla na pretras aj Kimova výška. Experti prišli na to, že Kim bol od Moona nižší a to o dva centimetre. Avšak Moon má 167 centimetrov. Experti ďalej prišli na to, že Kim má tiež topánky, ktoré mierne upravujú jeho výšku. 170 centimetrov tak nedosahuje ani zďaleka a dokonca sa predpokladá, že k Moonovym 167 mu chýba ďalších 5 centimetrov.

Pozri aj: Najskôr ich vyhubili, teraz sa ich pokúšajú zachrániť. Do Čadskej republiky sa po 50 rokoch vracajú nosorožce čierne

indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)