Foto: Twitter (CrisZapata01)

Jason Ballard je vizionár.

Tento muž stojí za spoločnosťou Icon, ktorá sa venuje výstavbám nízkoenergetických domov pomocou 3D tlačiarne. Okrem toho, že domy sú lacné a môžu pomôcť s bývaním na miestach, kde je o obydlie núdza, sú aj veľmi ekologické. Ich výstavba sa nesie v duchu filozofie Zero Waste, teda nezanecháva žiaden odpad.

Na výber majú záujemcovia z množstva dizajnových kúskov. Výstavba je rýchla a jej náklady sú zanedbateľné, keďže za tú istú sumu ako ojazdené auto si môžete kúpiť úplne nové bývanie. Na výstavbu týchto domov využíva spoločnosť Icon materiály získané len v okolí miesta, kde bude dom stáť. Pri výstavbe spoločnosť tiež zamestnáva miestnych robotníkov, a tak okrem bývania na núdzových miestach, zabezpečuje aj pracovné pozície.


https://twitter.com/3dprint_remover/status/973446839033790464
https://twitter.com/printenizer/status/973279700230471686

Ide síce o minimalistické bývanie a za sumu 4 tisíc dolárov (3234 eur) netreba čakať žiaden luxus, no domy sa aj napriek tomu vyrovnajú klasickým murovaným stavbám ako kvalitou, tak aj životnosťou. V krajine Salvador v strednej Amerike v súčasnosti spoločnosť stavia domy pre celú komunitu. My im držíme palce v ich práci keďže  v rozvojových krajinách ako je táto, je slušné bývanie ešte často pomerne nedostupné.

Pozri aj: Logo Windows ako tapeta, je prežitok. Toto je 10+ najoriginálnejších nápadov, ako si spestrite svoju pracovnú plochu

inhabitat.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )