Foto: Christopher Reynolds /youtube

Matej Mensatoris / / Zviera
O tomto hadovi môžeme spokojne prehlásiť, že sa druhýkrát narodil.

Príroda je úžasná, o čom nás sama dennodenne presvedčuje. Dôkazom toho je aj tento úžasný videozáznam, ktorý ukazuje hada, z ktorého akoby šibnutím čarodejníckeho prútika vyjde ďalší had. Fascinujúce video natočil Christopher Reynolds spolu s manželkou, keď zbadali hada na okraji cesty. 

Na videu môžete vidieť čierne sfarbené hada, ako vyvráti svoju korisť, ktorou bol iný had. Toho pravdepodobne len pár minút predtým zožral. Keď sa mu ho podarí vyvrátiť, okamžite ujde do krovia. Had, ktorý sa zrazu ocitol mimo žalúdka oveľa väčšieho hada, je z toho zjavne otrasený a nerozumie, čo sa práve stalo.

To, že had vyvráti svoju korisť vlastne nie je nič neobvyklé. Je to obranný mechanizmus hadov v prípade, ak sú vyrušení a potrebujú sa urýchlene dostať z nebezpečného miesta preč. So záťažou v žalúdku to je ale náročné, preto sa jej takýmto spôsobom zbavujú. Unikátne na videu je ale to, že korisť, ktorú had predtým zožral, stále žije.

Ak niekedy o niekom hovoríme, že sa druhýkrát narodil, alebo že niekto prežil svoju smrť, tak o tomto hadovi to platí doslovne. Viac už v spomínanom videu:

Pozri aj: Na pobreží sa objavila 22-metrová morská príšera: Záhadné zviera šokuje aj odborníkov

youtube.com
0
Komentovať (0)