Foto: facebook.com/L.S.D. Simon Designs

Sneh je skvelá zábavka nie len pre deti, ale v niektorých prípadoch aj pre dospelých.

Dôkazom toho je aj prípad, ktorý baví ľudí po celom internete. 33-ročný Kanaďan Simon Laprise sa rozhodol postaviť repliku auta zo snehu. Bol zvedavý, čo urobí odťahová služba a chcel si z nich vystreliť. Namiesto odťahovky však k falošnému autu čoskoro dorazila polícia. Nevšimli si, že ide o žart a pokúsili sa vypísať „majiteľovi“ auta pokutu za nevhodné parkovanie.

Aby sme policajtom nekrivdili, z diaľky údajne auto vyzeralo mimoriadne realisticky, ako by bolo ukryté pod vrstvou snehu. Až pri pohľade z menšej vzdialenosti sa ukáže, že auto má príliš ostré hrany, nemá poznávacie značky a zrejme ani uložiť lístok s pokutou za stierač by nebolo také ľahké.

[iframely]https://www.facebook.com/829062647228946/photos/a.829075607227650.1073741826.829062647228946/1181637225304818/?type=3[/iframely]

Simon Laprise sa na policajtoch veľmi dobre zabával. Tvrdí, že jeho cieľom bolo zo snehu čo najvernejšie vytesať auto DeLorean DMC-12 zo známeho filmu Back to the Future (Návrat do budúcnosti), aj keď niektorí výrobcovi oponujú, že auto vyzerá skôr ako starší model Toyota Supra. Autu dokonca vyrobil aj autentický stierač, ktorý „pripevnil“ k čelnému sklu. Komu by sa chcelo sneh len tak odhadzovať lopatou, keď sa môže vrátiť do detských čias a pohrať sa s ním. Stačilo trochu času, odhodlania a kreativity, aby mohlo vzniknúť toto dielo.


Ako sa Simon vyjadril: „Jednoducho som v taký krásny deň dostal chuť nechať voľnú ruku svojej kreatívnej stránke osobnosti. Sneh je jednoducho skvelým materiálom na sochárčenie.“ Treba však uznať, že policajti si poctivo vykonávali svoju prácu, pretože Laprise postavil auto práve v zóne, v ktorej sa v zimných mesiacoch pohybuje odhŕňač snehu. Ak by ste skutočným autom zaparkovali v zóne, kde sa odhŕňač pohybuje a zabránili by ste mu vo výkone činnosti, reálne vám za to hrozí nemalá pokuta.


Našťastie, títo policajti majú aj srdce na správnom mieste a vedia aj to, čo je to zmysel pre humor. Na falošnom aute nechali falošný pokutový bloček. Stálo na ňom napísané, že im šikovný umelec svojim kreatívnym výčinom jednoznačne vylepšil deň.

Tento žart nie je Simonov prvý, má ich na konte už niekoľko, prvýkrát sa však rozhodol urobiť si dobrý deň z odťahovej služby takýmto spôsobom. Očakával, že do rána jeho výtvor zmizne. Aj keď nezmizol hneď ráno, neskôr musel byť predsa len zdemolovaný.

Niekto na zimu nadáva, je dlho tma, zima, mrzne a niekedy človeku nestačia dve ruky na tom, aby všetok ten sneh odhádzal z cesty. Iní sa však v zime vyžívajú a aj takú nevýhodu, ako sneh na chodníku, dokážu obrátiť na umelecké dielo.

Pozri aj: Age of Empires sa vracia po viac ako 20 rokoch. Takto si ju budete môcť zahrať v 4K rozlíšení zdarma a to už o pár dní

ladbible
Príbehy
0
Komentovať (0)