Foto: facebook.com (Zomri)

Tento víkend dal Slovensku poriadne zabrať Orkán Eberhard.

Ten najprv vyvaľoval stromy v susedných Čechách a neskôr trhal strechy aj u nás. To v akom stave sa nachádzajú slovenské internáty je síce na inú debatu, avšak kombinácia silného vetra a nocovanie v schátranej inštitúcii môže mať katastrofálne následky. Nejako takto takmer dopadla noc belgickej študentky, ktorá obýva internát na Mlynoch.

Incident sa odohral v noci z nedele na pondelok. Podľa portálu Noizz býva táto študentka na danom internáte od septembra minulého roku. Počas nehody, pravdepodobne spôsobnej silným vetrom a chabou konštrukciou okien, sa v internátnej izbe nachádzala aj jej spolubývajúca. Aj keď sa celá situácia zaobišla bez zranení, z dostupných fotografií je jasné, že študentka mala na mále.

Šokovaná študentka tiež dodáva, že okno bolo zatvorené. Pokiaľ študenti na Slovensku čelia takémuto riziku, nemáme najmenšie právo byť defenzívni, pokiaľ čelíme kritike. Orkán síce na Slovensku nie je každodenným javom, no jednoznačne je to vietor, ktorému by mali obývateľné priestory poľahky odolať.

noizz.azet.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)