Foto: Facebook @WorldNews / @JackFenton

V prípade mŕtveho mladíka sa zistili nové skutočnosti.

Dovolenka v Grécku sa pre britskú rodinu skončila veľmi smutne. Syn Jack Fenton totiž prišiel o život po tom, čo ho zasiahla zadná časť helikoptéry. Podľa pôvodných zdrojov si mal na heliporte robiť selfie, pričom grécke úrady to pár dní po nehode vyvrátili.

Grécke úrady potvrdili, že britský turista zabitý helikoptérou si nerobil selfie, ako sa písalo v deň smrti. Jack Fenton zomrel na mieste po tom, čo sa priblížil k zadnej časti helikoptéry, pričom sa smrteľne dotkol víriacej čepele zadného rotora.

O selfie napokon nešlo

Grécki vyšetrovatelia uviedli, že po pristátí na súkromnom heliporte neďaleko Atén v pondelok 25. júla Fenton vybehol na pevninu z helikoptéry aj napriek tomu, že ho pred tým varovala posádka. Grécke úrady vtedy uviedli, že mladík si na heliporte chcel urobiť fotku a neuvedomil si pozíciu vrtuľníka.

Foto: Facebook @Jack Fenton

Teraz sa však potvrdilo, že oveľa pravdepodobnejším scenárom je, že Fenton držal mobilný telefón pri uchu, než aby sa pokúšal niečo odfotografovať, píše LAD Bible.

Ioannis Kondylis, predseda gréckeho výboru pre vyšetrovanie nehôd a letovej bezpečnosti, ktorý nehodu vyšetruje, v rozhovore pre miestnu tlač uviedol: „Zo svedectiev, ktoré sme zhromaždili, sa naozaj nezdá, že by si mladý muž chcel urobiť selfie. Uvádza sa, že držal mobilný telefón a mal ho pri uchu, ale zatiaľ nebolo objasnené, či telefonoval,“ dodal Kondylis.

Nikto nevie, prečo sa vrátil k helikoptére

Po rozhovore s pilotom a dvoma pozemnými zamestnancami Kondylis povedal, že Fenton opustil vrtuľník pravými dverami predčasne. Potom sa však bezdôvodne vrátil k stroju priamo k chvostu.

Svedkovia nehody zdôraznili, že pri vystupovaní pasažierov bola dodržaná príručka helikoptér, Kondylis dodal:

Jeden pozemný zamestnanec išiel k ľavým dverám, jeden k pravým, vystúpili a odprevadili ich 20 metrov do budovy. Potom jeden zostal s nimi a druhý pozemný sprievodca sa vrátil k vrtuľníku. Mladý pasažier sa z neznámeho dôvodu vrátil do vrtuľníka. Nevieme, prečo sa vrátil. Nikomu nič nepovedal,“ opisuje vyšetrovateľ.

Personál kričal ako o život

Kondylis vysvetlil, že keď jeden z členov pozemného personálu zbadal Fentona vracajúceho sa do helikoptéry, zakričal po anglicky: „Stop, stop, stop.

Foto: Facebook

Napriek tomu, že na mladého Fenton kričal veľmi hlasno, nezdalo sa, že by ho Brit počúval. „Výkrik pozemného personálu počul aj kapitán, ktorý bol vo vrtuľníku a mal na ušiach slúchadlá,“ ozrejmil Kondylis.