Foto: CC Wikimedia.org

/ 0 / branči
Nový film amerického režiséra Quentina Tarantina sa bude zaoberať masovou vraždou piatich osôb, ktorú v roku 1969 vykonali členovia tzv. Mansonovej rodiny.

Podľa magazínu Variety má už Tarantino hotový scenár, obsadenie však ešte nie je známe.

Spomínaná tragédia sa odohrala 8. augusta 1969 v Los Angeles, keď zločinec a skrachovaný hudobník Charles Manson nariadil členom svojej komunity, aby zaútočili na dom herečky Sharon Tateovej. Jeho stúpenci brutálne zavraždili všetkých päť osôb v dome vrátane Tateovej, ktorá bola v ôsmom mesiaci tehotenstva.

Tateová, ktorá mala vtedy 26 rokov, bola manželkou francúzsko-poľského režiséra Romana Polanského. Zatiaľ nie je známe, či bude film historickým prerozprávaním udalostí, alebo či bude tento zločin použitý iba ako pozadie iného príbehu. Zdroje blízke tomuto projektu tvrdia, že obsadenie Tarantino zverejní v septembri.

Na snímke by sa malo podieľať filmové štúdio The Weinstein Company. Film bude Tarantinovým deviatym celovečerným titulom. Jeho zatiaľ posledným filmom je western Osem hrozných (2015), ktorý v USA zarobil 54 miliónov dolárov.

Pozri aj: Kill Bill, Divoký Django či Pulp Fiction. 10 faktov o filmoch Quentina Tarantina

TASR


Komentovať (0)