Foto: Wikimedia (Heike Katthagen)

Kruté zabíjanie vzácnych zvierat nie je iba výsadou zaostalých krajín.

Bohužiaľ, podobné svinstvá sa dejú aj na našej pôde. Aj napriek tomu, že už od 1. júla u nás platí zákon, ktorý tvrdí, že zviera nie je vec, stále sa nájde množstvo ľudí, ktorí nemajú zľutovania nad ničím. Tobôž nie nad zvieratami. Zákon bol od jeho ustanovenia úspešne odignorovaný niekoľkokrát a násilníkom v ich činnosti nezabránil. Tento prípad je však skutočne na zamyslenie.

V okrese Brezno sa odohral nechutný skutok, ktorý zanechal majiteľov farmy v Nemeckej v nemom úžase. Keď majitelia prišli nakŕmiť v utorok ráno svoje zvieratá, čakal ich nepríjemný pohľad na mŕtve klokanie mláďa. Vzácne zvieratko tu ležalo v kaluži krvi, s odrezanými končatinami a oddelenou hlavičkou.

Majitelia sa pôvodne domnievali, že 5 mesačné mláďa klokana pripravila o život líška, avšak toto im veľmi rýchlo vyvrátil veterinár. Keď zvieratko pozorne prezrel, našiel na jeho tele tri rany, ktoré zanechala streľba. Zostáva dúfať, že zviera dlho netrpelo a pri bezcitnom rezaní už bolo po smrti. Keďže je biely klokan vzácny, majiteľka ranča Jana Paulíková sa domnieva, že si niekto prišiel vyslovene po trofej.

Pixabay

O tom, že pytliactvo nezastavia ani prísne zákony, sme sa mohli presvedčiť už dávno. Pani Paulíkovú vyšla finančná ujma na bezmála tisíc eur. Viac ju však strata mláďatka trápi po emočnej stránke. Za akékoľvek informácie, ktoré by mohli viesť k dolapeniu páchateľa, ponúkajú majitelia finančnú odmenu. Polícia tento prípad v súčasnosti vyšetruje, ako poškodzovanie cudzej veci.

bystrica.dnes24
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy