Foto: Facebook/ Akwaaba Predator Park

Ľudia po celom svete bojujú proti pytliactvu čoraz viac.

Uvedomujú si totiž, že zvierat na našej planéte akosi ubúda a čoraz viac druhov sa postupne radí medzi tie chránené. Ani to však očividne nedokáže odradiť pytliakov. V časti Južnej Afriky totiž došlo k brutálnemu útoku, v rámci ktorého pytliaci zabili 5 levov. Jednému z nich ohavným spôsobom odrezali labky a tvár.

Zamestnanci parku Akwaaba Predator Park v Limpopo hovoria, že levy boli najprv otrávené a následne zohavené. Najprv vtrhli do výbehu leva menom Mufasa, otrávili ho a odrezali mu časť tváre a predné labky. Tento skutok je natoľko otrasný, že za akékoľvek informácie sú ochotní poskytnúť odmenu. Zamestnanci parku sa obávajú, že časti zvieraťa, ktoré si pytliaci odniesli by mohli byť využité za účelom čiernej mágie. Druhou možnosťou je, že levy boli zabité na objednávku pre niekoho, kto zatúžil po trofeji.

Facebook/Akwaaba Predator Park

Manažérka parku, Bronwyn Mossová sa pre Citizen vyjadrila nasledovne: „Približne okolo pol 12 doobeda zamestnanci kontaktovali manažéra farmy, aby mu oznámili, že s levmi zjavne nie je niečo v poriadku. Keď prišiel na miesto, uvidel výbeh plný krvi, zmasakrovaného leva a 4 ďalšie mŕtve zvieratá. Odhadujeme, že levy boli otrávené súčasne no skôr, než stihli odrezať časti tela ostatným, pytliakov vyrušili strážnici. Sme z toho naozaj zničení, nechápeme, ako nám mohol niekto zabiť levy priamo pod nosom, a to len tak, kvôli peniazom. Ide o absolútne zbytočne zmarené životy.“

Foto: Akawaaba Predator Park

Zamestnanci sa k hrôze vyjadrili aj na svojej facebookovej stránke: „Minulú noc zasiahla náš park obrovská tragédia. Zavraždených bolo 5 levov. Absolútne nám to zlomilo srdcia. Nevzdávame sa však a ponúkame odmenu za každú informáciu, ktorá nám pomôže vrahov dolapiť a usvedčiť z tak odporného zločinu.“

Facebook/ Akawaaba Predator Park

Aby park ukázal, že svoje slová myslí naozaj vážne, ponúkol ako odmenu 110 000 randov, čo je v prepočte viac ako 6 500 eur. Aj keď rôzne organizácie, ochranári a dobrovoľníci robia, čo môžu, toto zďaleka nie je prvý prípad, kedy zviera prišlo zbytočne o život. Len nedávno sme vám priniesli článok o tom, ako lovec omylom zabil mimoriadne vzácnu tehotnú tigricu a ešte stále aktuálnou témou sú aj úmrtia a týranie zvierat v cirkusoch takmer po celom svete.

Zdá sa, že ľudia sa skutočne nepoučia, až kým jedného dňa nebude neskoro.

ladbible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy